Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?

Ağda Sonrası Kızarıklık

Ağda Kızarıklığına Doğal Çözüm

Ağda sonrası meydana gelen kızarıklar canını sıkıyor mu? O zaman hadi gel bu soruna doğal çözümlerle birlikte göz atalım. Eğer sende hassas bir cilde sahip kişilerden biriysen, emin ol bu sorunun ortaya çıkması kaçınılmaz. Tabii ki de ağda kızarıklığı sorunundan kurtulmak mümkün.. Vücudunda bulunan tüyü aldığın zaman, ister istemez vücudun bu duruma tepki verecek ve vermiş olduğu bu tepki sonucu vücudunda kızarıklıklar oluşacaktır. Meydana gelen bu kızarıklıkları doğal yöntemler ile kolayca geçirebilirsin.

Ağda Kızarıklığı İçin Karbonat Maskesi

Küçük bir kabın içerisine 5-6 kaşık yoğurt ve 1 yemek kaşığı karbonatı ekle ve iyice karıştır. Ağda sonrası oluşmuş olan kızarıklığın üzerine sür ve 15 dakika bu şekilde bekle. Hazırlamış olduğun bu maske, hem kızarıklığı giderecek hemde ağdanın etkisiyle oluşabilecek olan sivilcelerin önüne geçecektir.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera jeli ağda sonrası kızarıklığa iyi gelen yöntemlerden biridir. Ağda sonrası kullanılan aloe vera jeli, kızarıklığın ve tahrişin önüne geçer, cilt üzerinde büyük bir rahatlama sağlar.

Bebek Pudrası

Bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı bebek pudrası, 5-6 damla limon, yeteri kadar gül suyunu ekle ve krema kıvamı halini alıncaya kadar karıştır. Hazırlamış olduğun bu karışımı ağda yapılan bölgeye kalın bir tabaka halinde sür ve 10 dakika bu şekilde bekle. Daha sonra ılık su ile durulayarak cildinden arındır.

Peki Ağda Kızarıklığı Nasıl Geçer?

  • Ağda sonrası cildinde oluşmuş olan kızarıklığın canını yaktığını çok iyi biliyoruz. Bu durumda ilk yapman gereken şey; buz ile o bölgeyi güzelce ovmak. Uygulayacağın bu yöntem sayesinde, cildin sakinleşecek ve yanma hissini hafifletecektir.
  • Ağda sonrası sıcak duş almaktan kaçın.. Özellikle hassas bir cilde sahip isen, bu durum daha çok kızarıklığın ortaya çıkmasına sebep olacaktır.
  • Özellikle ağda sonrası bol kıyafetler giymeye özen göster. Vücudu sıkan kıyafetler cildi tahriş eder ve olası kızarıklığın artmasına neden olur.

Bir önceki konumuza, burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yazı 614 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45