Arka Kol Kaslarınız Sadece 5 Hareketle Sımsıkı Olsun

Sıkı ve güzel görünümlü kollara sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Aşağıdaki 5 uygulama ile kısa sürede sıkı arka kol kaslarına sahip olabilirsiniz.

Günlük hayatınızda fazla zaman harcamadan hızlı bir şekilde istemiş olduğunuz arka kol kaslarına kavuşabileceksiniz.

 

 

 

Arka Kol Hareketi 1

İlk önce sandalye yada pilates topunun üzerine oturun. Sağ elinize dambılı alın ve dambılın bulunduğu kolu doksan derecelik bir açıyla geriye doğru olacak şekilde bükün ve ağırlığı başınızın arkasına doğru indirin, boşta olan diğer elinizle de kolunuzu destekleyin. Bu pozisyondan sonra yapmanız gereken kolun direk kısmından sonrası ile ağırlığı yukarıya doğru kaldırın ve kolunuzu düzleştirin. Bu işlemi diğer kolunuz için de uygulayın ve her kol için 12×2 set olarak yapın.

Arka Kol Hareketi 2

Sandalye kenarına oturun, Kalçanızın yanlarından ellerinizle oturmuş olduğunuz yeri sıkıca kavrayın. Dizlerinizi açmadan bükülü bir şekilde ayaklarınızı bir adım boyu ileri atın. Kollarınızı dirseğinizden bükerek kalçanızı yere doğru yaklaştırın. Nefes vererek kendinizi yukarı doğru iterek başlamış olduğunuz pozisyona geri dönün. Bu işlemi 12×2 set olarak tekrarlayın.

Arka Kol Hareketi 3

Kollarınız ve bacaklarınız matın dış kısmına gelecek şekilde açık olarak ellerinizi zemine koyup şınav pozisyonuna geçin. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzü zemine yaklaştırın. Elleriniz ile yere baskı yaparak yukarı doğru başlangıç noktasına dönerek işlemi tekrarlayın. Bu işlemi 12×2 set olarak tekrar yapmaya devam edin.

Arka Kol Hareketi 4

Şimdi ise dambılları iki elinize alarak kollarınızı düz olarak kalçanızın yanına doğru bırakın. Avuç içleriniz arkaya bakacak şekilde kollarınızı düz bir şekilde geriye doğru itin. Bu hareketleri yaparken kesinlikle dirsekler düz olması gerek asla kırmamalısınız. Kollarınızı geriye doğru ittiğinizde nefes vermelisiniz ve bu işlemi her defasında uygulamanız gerekir. 12×2 set olarak tekrar yapmaya devam edin.

Arka Kol Hareketi 5

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durmaya özen gösteriniz. Dambıllar elinizde ve avuçlarınız birbirine bakacak şekilde başınızın üzerinde birbirine yakın olarak tutun. Bu şekilde durmak çok önemlidir ve dirseklerinizi sağa sola ittirmeden düz olarak kolunuzu bükün dambılları başınızın altına indirin. Nefes vererek ağırlığı yukarı doğru itin. Bu işlemi 12×2 set olarak tekrar yapmaya devam edin.

Bu işlemleri yapmak için dambıllarınız yoksa 500 ml su şişesini dambıl olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı