Arka Kol Kaslarınız Sadece 5 Hareketle Sımsıkı Olsun

Paylaş
 

Sıkı ve güzel görünümlü kollara sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Aşağıdaki 5 uygulama ile kısa sürede sıkı arka kol kaslarına sahip olabilirsiniz.

Günlük hayatınızda fazla zaman harcamadan hızlı bir şekilde istemiş olduğunuz arka kol kaslarına kavuşabileceksiniz.

 

 

 

Arka Kol Hareketi 1

İlk önce sandalye yada pilates topunun üzerine oturun. Sağ elinize dambılı alın ve dambılın bulunduğu kolu doksan derecelik bir açıyla geriye doğru olacak şekilde bükün ve ağırlığı başınızın arkasına doğru indirin, boşta olan diğer elinizle de kolunuzu destekleyin. Bu pozisyondan sonra yapmanız gereken kolun direk kısmından sonrası ile ağırlığı yukarıya doğru kaldırın ve kolunuzu düzleştirin. Bu işlemi diğer kolunuz için de uygulayın ve her kol için 12×2 set olarak yapın.

Arka Kol Hareketi 2

Sandalye kenarına oturun, Kalçanızın yanlarından ellerinizle oturmuş olduğunuz yeri sıkıca kavrayın. Dizlerinizi açmadan bükülü bir şekilde ayaklarınızı bir adım boyu ileri atın. Kollarınızı dirseğinizden bükerek kalçanızı yere doğru yaklaştırın. Nefes vererek kendinizi yukarı doğru iterek başlamış olduğunuz pozisyona geri dönün. Bu işlemi 12×2 set olarak tekrarlayın.

Arka Kol Hareketi 3

Kollarınız ve bacaklarınız matın dış kısmına gelecek şekilde açık olarak ellerinizi zemine koyup şınav pozisyonuna geçin. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzü zemine yaklaştırın. Elleriniz ile yere baskı yaparak yukarı doğru başlangıç noktasına dönerek işlemi tekrarlayın. Bu işlemi 12×2 set olarak tekrar yapmaya devam edin.

Arka Kol Hareketi 4

Şimdi ise dambılları iki elinize alarak kollarınızı düz olarak kalçanızın yanına doğru bırakın. Avuç içleriniz arkaya bakacak şekilde kollarınızı düz bir şekilde geriye doğru itin. Bu hareketleri yaparken kesinlikle dirsekler düz olması gerek asla kırmamalısınız. Kollarınızı geriye doğru ittiğinizde nefes vermelisiniz ve bu işlemi her defasında uygulamanız gerekir. 12×2 set olarak tekrar yapmaya devam edin.

Arka Kol Hareketi 5

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durmaya özen gösteriniz. Dambıllar elinizde ve avuçlarınız birbirine bakacak şekilde başınızın üzerinde birbirine yakın olarak tutun. Bu şekilde durmak çok önemlidir ve dirseklerinizi sağa sola ittirmeden düz olarak kolunuzu bükün dambılları başınızın altına indirin. Nefes vererek ağırlığı yukarı doğru itin. Bu işlemi 12×2 set olarak tekrar yapmaya devam edin.

Bu işlemleri yapmak için dambıllarınız yoksa 500 ml su şişesini dambıl olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazı 945 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU