Bembeyaz Kar, Tazecik Cilt; İşte Kışın Cilt Bakımı

kışın cilt bakımı

Kış ayının ayrı bir güzel olduğunu biliriz. Her yerin beyazlarla örtülü olduğu manzaraya karşı kahve içmek, en büyük hobimiz. Ya da karda yürüyüp kışın tadını çıkarmayı severiz. Fakat bu keskin soğukla, cildimiz nasıl başa çıkacak? Kışın cilt bakımı nasıl yapılır? İşte sorunun cevabı;

Kışın Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

Seviyorsan Cildini, Yapmalısın Günlük Cilt Rutinini

Hangi mevsimde olursak olalım, cilt bakımını ihmal etmek olmaz. Cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalmamak için; her gün düzenli olarak cilt bakımını uygulaman gerekir. Eğer yağlı bir cilde sahipsen, cildini yağdan arındıracak ürünler kullanmalısın. Kuru bir cilde sahipsen, cildini nemlendirmen gerekecek. Cilt tipine uygun ürünleri seçerek, haftada birkaç gün peeling ya da maske uygulayabilirsin. Ayrıca her gün bir pamuk yardımıyla cildini gülsuyu ile silersen, hem cildinde biriken kirlerden arınmış olacaksın, hem de parlak bir cilde sahip olacaksın!

Çatlamasın Dudaklar

Dudakların, diğer bölgelere oranla ne kadar hassas olduğunu biliriz. Soğuktan fazlasıyla etkilenen dudaklar için nem şart.. Soğuğa maruz kalmadan önce, dudaklarını lipbalm (dudak nemlendiricisi) ile nemlendirirsen, dudakların çatlamayacak ve kuru olmayacaktır. Ayrıca bu nemlendiricilerin renk renk çeşitlerinin olduğunu da bilmelisin. Rengini seç ve çantandan ayırma!

kış-cilt-bakımı

Kuru Değil, Pamuk Gibi Olsun Eller

Şüphesiz hava şartlarından en çok etkilenen ellerimizdir. Sık sık nemlendirmemiz gereken eller için, zeytinyağ özlü kremler yumuşacık bir etki verecektir. Ayrıca bu zamanlarda sıvı sabunlar yerine, katı kalıp gliserinli sabunlar tercih etmek daha iyi olacaktır. Her yıkamadan sonra elleri nemlendirmek şart!

Favourite cosmetics can help feel better

Vücudun Da İhtiyacıdır Nem

Neme ihtiyaç duyanlardan biri de elbette ki vücudumuz. Özellikle banyodan sonra cildimiz kurur ve neme ihtiyaç duyar. Bu zamanda duş jeli kullanmak yerine, duş kremi ya da duş yağı tercih edebilirsin. Kremler ve yağlar cildinde pullanmaya neden olmayacak, su kaybını önleyecek ve nem verecektir.

Kıyafetlerin içindeki vücudumuzun da neme ihtiyaç duyduğunu bilmelisin. Bu nedenle bu soğuk aylarda dışarı çıkmadan önce mutlaka vücudunu da nemlendir ve öyle çık. Yumuşacık olan vücudun, kendini iyi hissettirecek!

Kimse Sevmez Kırılgan Tırnaklar

Zaman zaman hepimizin başına gelir kırılmalar, tırnak üstündeki beyaz çizgiler. Bu nedenle bakım ister tırnaklar. Tırnak bakım yağları da bunun için var. Her akşam yatmadan önce bakım yağı sürüp ovuşturarak uygularsan, bir süre sonra tırnaklarının daha sağlıklı görüneceğinden emin olabilirsin. Ayrıca biotinden zengin gıdalar tüketirsen ya da vitamin takviyesi alırsan, tırnaklarının güçlendiğine sen de şahit olacaksın!

Bu yazı 199 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Turizm ve otelcilik okuyor ve aynı zamanda araştırmacı yazar..
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45