Beyaz Tenler İçin Pudra Önerileri

Beyaz tenlilerin cildi duru ve zarif bir görüntüye sahiptir; ancak bu tene sahip bayanlar makyaj yapmakta çok zorlanırlar. Çünkü tenlerine uygun renkte makyaj ürünleri bulmak zordur.

Çoğu zaman ne sürülürse sürülsün pudra fazla gibi dururken kimi zaman da hiç makyaj yapmamış gibi bir izlenim verir. Bu yüzden açık tenli bayanlar makyaj yaparken diğer bayanlara göre daha dikkatli olmalı,  ten renklerinin zıddı olan ürünler kullanmaktan kaçınmalılar.

1

Pudranızın Renk Tonu

Çok beyaz tene sahip bayanlar pudra satın alırken cilt renklerinin en fazla yarım ton koyusunu almalılar. Bir ton koyu renk aldığınız takdirde pudra cildinizde hiç hoş durmayacaktır. Beyaz tenlilere genellikle grinin alt tonları, şeftali ve pembe tonları önerilir.

Alacağınız pudranın rengini ‘’very light ivory, light ivory, pale ivory veya natürel ivory ‘’tonlarında olabilir.

Pudra Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • İlk kez pudra alıyorsanız mutlaka gün ışığında test edin. Çünkü mağaza ışıklandırmaları insanı yanılgıya düşürebilir. Pudrayı cildinize sürüp dışarı çıkın ve gün ışığında nasıl durduğuna emin olun.
  • Pudranızın rengi cilt renginizin yarım ton üstüne bile çıkmamalı. Çünkü pudra cilde sürüldüğünde bir miktar daha koyulaşır.
  • Ucuz ürünlerin cilde vereceği zararlar dikkate alınarak kaliteli ürünlerden şaşmamalı, ciltteki tahribatların beyaz tende daha belirgin olduğu da unutulmamalı.

İhtiyaca Cevap Veren Markalar

Asya kökenli markalar özellikle de kozmetik alanında ileri konumda ki Japonya ve Kore gibi ülkelerin ürünleri beyaz tenle uyumlu geniş renk seçeneklerine sahiptirler.

Size önerebileceğimiz markalar ise şunlar; Japon markası olan Shiseido’nun Purness Compact pudrasının ‘’very light ivory’’ rengi, pembe tonları içeren Loreal’in R serisi, Mac’in Nw10 ve Nc10 serisi ile Select Sheer  Pressed serisi, YSL No1, Nars Laguna ve gri tonları içeren Balm Bahama Mama  gibi markaların ihtiyacı karşılamaktadır.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı