Beyaz Tenler İçin Pudra Önerileri

Paylaş
 

Beyaz tenlilerin cildi duru ve zarif bir görüntüye sahiptir; ancak bu tene sahip bayanlar makyaj yapmakta çok zorlanırlar. Çünkü tenlerine uygun renkte makyaj ürünleri bulmak zordur.

Çoğu zaman ne sürülürse sürülsün pudra fazla gibi dururken kimi zaman da hiç makyaj yapmamış gibi bir izlenim verir. Bu yüzden açık tenli bayanlar makyaj yaparken diğer bayanlara göre daha dikkatli olmalı,  ten renklerinin zıddı olan ürünler kullanmaktan kaçınmalılar.

1

Pudranızın Renk Tonu

Çok beyaz tene sahip bayanlar pudra satın alırken cilt renklerinin en fazla yarım ton koyusunu almalılar. Bir ton koyu renk aldığınız takdirde pudra cildinizde hiç hoş durmayacaktır. Beyaz tenlilere genellikle grinin alt tonları, şeftali ve pembe tonları önerilir.

Alacağınız pudranın rengini ‘’very light ivory, light ivory, pale ivory veya natürel ivory ‘’tonlarında olabilir.

Pudra Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • İlk kez pudra alıyorsanız mutlaka gün ışığında test edin. Çünkü mağaza ışıklandırmaları insanı yanılgıya düşürebilir. Pudrayı cildinize sürüp dışarı çıkın ve gün ışığında nasıl durduğuna emin olun.
 • Pudranızın rengi cilt renginizin yarım ton üstüne bile çıkmamalı. Çünkü pudra cilde sürüldüğünde bir miktar daha koyulaşır.
 • Ucuz ürünlerin cilde vereceği zararlar dikkate alınarak kaliteli ürünlerden şaşmamalı, ciltteki tahribatların beyaz tende daha belirgin olduğu da unutulmamalı.

İhtiyaca Cevap Veren Markalar

Asya kökenli markalar özellikle de kozmetik alanında ileri konumda ki Japonya ve Kore gibi ülkelerin ürünleri beyaz tenle uyumlu geniş renk seçeneklerine sahiptirler.

Size önerebileceğimiz markalar ise şunlar; Japon markası olan Shiseido’nun Purness Compact pudrasının ‘’very light ivory’’ rengi, pembe tonları içeren Loreal’in R serisi, Mac’in Nw10 ve Nc10 serisi ile Select Sheer  Pressed serisi, YSL No1, Nars Laguna ve gri tonları içeren Balm Bahama Mama  gibi markaların ihtiyacı karşılamaktadır.

Bu yazı 1113 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU