Bir Çoğumuzun Kâbusu; Batıklar

batık sorununa dogal çözüm

Şikayetçi Olduğumuz Batıklar Nasıl Geçer

Hepimizin kurtarıcısıdır jiletler, epilatörler. Kurtarıcımız olduğu kadar başımıza minik belalar da açabilir. Yani batıkları. Peki batıkların çözümü nedir? İşte tam da bu yazımızda batıklar için önerilere yer vereceğiz. Batıklar nasıl geçer ve doğal çözümler neler?

Kabak Lifi Veya İpek Kese

Her duşta düzenli olarak kabak lifi veya ipek kese kullandığımızda, minik bela olarak adlandırdığımız batıklar oluşmamaya başlayacaktır. Hem ciltteki ölü deriler arınacak, hem kan dolaşımını hızlandıracak ve hem de pürüzsüz bir görünüm verecektir. Ayrıca duştan sonra nemlendirici bir krem sürersek, cildimiz yumuşacık olacaktır.

Kabak Lifi/İpek Kese Uygulaması ise şöyle; Uygulayacağınız bölgeye her zaman kullandığınız duş jelini veya duş kremini sürün. Batıkların üzerine hafifçe bastırarak ileri-geri şeklinde uygulayın. İşlem bittikten sonra güzelce durulayın ve duştan sonra nemlendirici kullanmayı unutmayın. İşte bu kadar basit!

Batığın Da Devası; Soda-Limon

Soda-Limon ikilisini genellikle kilo vermek için kullansak da batıkların da devası olduğunu bilmeniz gerekir. Uygulayacağınız bölgeyi duşta güzelce keseleyin. 1 çay bardağı kadar soda-limon hazırlayın ve bir pamuk yardımıyla sürün. Her hafta 1 kez uygulandığında, kısa bir süre sonra yok olacaklardır.

Peeling Etkisi; Şeker

Birçok cilt bakım tariflerinde karşımıza çıkar şeker. Yapacağımız şey; 4 çorba kaşığı çay şekerini yarım çay bardağı limonla karıştırmak ve uygulayacağımız bölgeye masaj yaparak yedirmek. Böylelikle cildiniz ölü derilerden ve batıklardan arınacaktır. Bu işlem sonrası nemlendirici, bebe yağı ya da vazelin kullanmak sonucu daha iyi bir hale getirecektir.

Bu Kez Ağrılar İçin Değil; Aspirin

Aspirin, ağrılar ve bazı maskeler için kullanılsa da batıklar için de tedavi edici bir yönü vardır.  Bir buçuk bardak suyu güzelce kaynatmalı ve içine 5 adet aspirin atmalıyız. Eriyene kadar karıştırmaya devam etmeliyiz. Tortuya ihtiyacımız olmayacağından sıvı olan karışımı püskürtme başlığı olan bir şişeye doldurmalıyız. Haftada bir kez uygulayacağımız bu yöntemi, 2 saat beklettikten sonra kese yaparak temizlememiz gerekmektedir. Ayrıca batıklar, beneklere ve lekelere yol açmışsa veya batığınızı çıkarmaya çalıştıysanız bu tarif onlara da iyi gelecek, bu görünümden kurtulmuş olacaksınız.

Tüylerin Düşmanı; Lazer

Lazer epilasyon işlemi, uzun soluklu bir yolculuk olsa da kesin bir çözüm olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Lazer sonrası tüyler yok olacağından, batıklarda olmayacaktır. Bunun için yaşadığın bölgede iyi bir yer bulmalısın ve bu işlemi yapacak uzman hekim araştırmasını iyi yapmalısın. Ayrıca hormonlarının dengede olması gerektiğini ve bunun için bir hormon testi yaptırman gerektiğini de bilmelisin!

Bu yazı 109 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Turizm ve otelcilik okuyor ve aynı zamanda araştırmacı yazar..
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45