En İyi BB Krem Markaları

Alman Dermatologlar tarafından keşfedilip Kore firmaları tarafından satın alınan ve kısa zamanda büyük üne kavuşan BB Kremleri bayanlar tarafından çok ilgi görmektedir.

timthumb.php

BB Kremleri Nedir, Ne İşe Yarar?

BB Kremleri ilk kullanıldığı zamanlarda siyah nokta, sivilce, akne, güneş koruyucu gibi ciltte istenmeyen görüntüler sağlayan cilt leke merhemi olarak kullanılmıştır. Kapatıcı olması yanı sıra, güneş koruyucu, fondöten, renklendirici, kırışık giderici özellikleri bulunmaktadır.

BB Krem Neden Tercih Edilmeli?

Birçok özelliği bir arada barındırması gece çıkarılmadan yatılsa bile cilde zarar vermek yerine aksine cildi beslemesi tercih edilmesinin en büyük nedenidir. Bu özelliklere sahip birçok ürünleri ayrı ayrı almak hem bütçe açısından hem de cilt açısından BB kremlerin tercih edilmesinin doğru bir karar olduğunu kanıtlamaktadır. BB kremleri kullanıldığında fondöten gibi katmanlar oluşmaz aksine daha doğal ve renkli bir cilt elde edilmektedir. Ayrıca fondöten gibi ciltte renk tonu farkı olmamaktadır.

En İyi BB Krem Markaları

BB Krem seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli durum cildin yağlı ya da kuru olmasıdır. Bunun nedeni ise yağlı bir cilde uygulanan yanlış krem seçimi cildin daha yağlı olmasını sağlayabilir ve cilde ciddi zararlar verebilir.

Günden güne daha fazla talep görüldükçe farklı firmalar tarafından üretilmeye başlanmış bu Pazar rekabeti krem alacak olan kişiler için seçeneklerin artmasına sebebiyet vermiştir.

Garnıer, Nıvea ,Maybelline ,Missha gibi markalar tarafından BB kremler üretilmekte ve satılmaktadır. Ciltten cilde farklılık gösteren ve beğenilen markalar içinde en çok tercih edilen ve kullanıcı yorumlarına bakılarak Missha denilebilir. Bunun nedeni ise; diğer markalara göre ciltte bitkisel içerikli olması ve iyi kapatıcı özelliği olmasıdır. Cildi yağlı olanlar için de tercih edilmesi bu markanın daha da cazip olmasını sağlıyor.

Bu yazı 1375 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45