Ergenlik Sivilceleri Nasıl Yok Edilir?

Ergenlik Sivilceleri Neden Çıkar?

Ergenlik döneminde bir çok kişinin yoğun olarak yaşadığı ergenlik sivilceleri oldukça moral bozucu bir hal aldığını hepimiz biliriz. Ergenlik döneminde çıkan sivilceler, yüz bölümü harici sırtın üst kısmında, omuz kısımlarında ve göğüs bölgesinde yoğun olarak görülmektedir. Bazı kişilerde sivilce sonrası sivilce izlerinin kalması kişinin yaşamını büyük oranda etkilediği bilinmektedir. Ergenlik sivilcesi nedenleri ve ergenlik sivilceleri nasıl yok edilir sorularına bu yazımızda detaylı olarak yer vereceğiz.

Ergenlik Sivilcelerine Neden Olan Faktörler

Akne sorunu yaşayanlarda en büyük faktörün genetik etkenler olduğunu söylemek gerek. Aile büyüklerinde bu sorun yoğun bir şekilde yaşanmış ise genetik bir durum olduğunu bilmek gerekir. Bu durum haricinde yağ bezelerinin hızlı çalışması ve büyümesi sivilcelerin en büyük nedenlerinden biridir.

Ergenlik Sivilceleri

Ergenlik Sivilcelerine Doğal Çözüm

Cildinizde oluşmuş olan sivilcelerden hızlı ve etkili bir biçimde kurtulmak mümkün. Sunacağımız pratik malzemeler ile oluşmuş olan sivilceleri ortadan kaldırmanız o kadar da zor değil. Gelin hep beraber inceleyelim neler yapabiliriz bu konuda.

Argan Yağı

Argan yağı, içeriğinde bulunan E vitamini ve antioksidan sayesinde sivilcelerin hızlı bir şekilde yok olmasına etki eder. Bunun yanı sıra cildinize bakım yaparak sivilcelerin tekrar oluşmasını önler.

Uygulama: Gece yatmadan önce temizlemiş olduğunuz cilt üzerine bir miktar argan yağını masaj yaparak iyice yedirin. Sabah uyandığınızda aynı işlemi tekrar edin. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa bu işlemi yapmanız önerilir.

Diş Macunu

Daha önce bu çözümü uygulamış olan bir çok kişi olumlu sonuç almıştır. Diş macunu sivilce oluşumunun bir nebzede olsa önüne geçebilir. Çıkmış olan sivilceleri hızlı bir şekilde kurutarak cilt üzerinden atılmasına yardımcı olur.

Uygulama: Uyumadan önce cildinizi temizledikten sonra bir pamuk ile bir miktar diş macunu sivilceli olan bölgeye sürün. Sivilcenin üzerini örtecek ve bu şekilde daha hızlı kurumasını sağlayacaktır. Gece boyu cildinizde kalmasını sağlayın. Sabah uyandığınızda ılık su ile cildinizi durulayın.

Epsom Tuzu

Cildin pH dengesini koruyarak cilt üzerinde oluşmuş olan kötü etkenleri ortadan kaldırır. Cildinize nüfus etmiş olan zararlı bakterileri yok ederek aynı zamanda cildin ölü deriden arınmasını sağlar.Sivilcelere karşı oldukça etkili bir çözüm..
Uygulama: Bir çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı Epsom tuzu ilave ederek karıştırın. Bu karışımı sivilceli bölgeye bir pamuk yardımı ile sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayın.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı