EV YAPIMI PROTEİN SAÇ MASKESİ

Paylaş
 

Vücudumuzun ihtiyacı olduğu kadar sağlıklı ve kırılmadan uzayabilmesi için saçlarımızın da proteine ihtiyacı vardır. Tabii ki düzenli bir yaşam ve düzenli beslenme ile saçları içten de beslemek saçlarınız için alacağınız sağlıklı bir karar olacaktır. Bunların yanı sıra saçlarınızı her gece bir kaç dakika fırça ile tarayarak,kafa derinize her gün masaj yaparak ve gün içinde en az 2-2,5 litre su içerek saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını teşvik ederek onlara büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Protein,saçların güçlü ve sağlıklı olması açısından çok önemlidir. Saçların daha hızlı uzaması için saç köklerini besler.

Kimyasal ve saç derinize zarar veren ürünlere para dökmek yerine,mutfağınızda bulunan malzemeler ile kendi protein saç maskenizi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

YUMURTA PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Yumurta zengin bir protein kaynağıdır. Sarısı son derece nemlendirici olan yağlar ve proteinler açısından son derece zengindir. Onlar saç köklerinin güçlendirilmesi ve saç uzamasını teşvik etmek için iyi bir etkiye sahiptir. Tüm ihtiyacınız olan saçın uzunluğuna ve hacmine bağlı olarak 1 ya da 2 yumurta. Ferahlatıcı bir his katmak ve yumurta kokusunu azaltmak için karışıma limon suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı saç köklerinden uçlarına kadar, kafa derinize iyice masaj yaparak uygulayın. Başınıza bir bone geçirerek en az 15 dakika boyunca bekletin. Sürenin ardından ılık ya da soğuk su kullanarak saçlarınızı iyice durulayın. Ardından hafifçe şampuanlayarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Hindistan cevizi sütü nemlendirme ve saçları güçlendirme açısından çok yüksek yağlara sahiptir ve protein açısından oldukça zengindir.

Kafa derisinin tamamına Hindistan cevizi sütünü bir kaç dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarıp, 15 dakika bekletin. Sürenin ardından her zamanki gibi saçlarınızı şampuanlayarak yıkayabilirsiniz.

Protein açısından zengin bu saç maskesine, dilerseniz nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı, hint yağı veya zeytin yağı gibi doğal yağlar ekleyebilirsiniz.

YOĞURT PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Yoğurt vücut ve kemik sağlığında olduğu kadar saç ve cilt bakımında da önemli bir rol oynar. Saç büyümesini teşvik etmek ve saçlarınızda oluşabilecek herhangi bir hasarı tersine çevirecek gerekli besinleri ve proteinleri saçlarınıza sağlar.

Derin bir kapta doğal ev yoğurdunu karıştırın saç köklerinden, uçlarına kadar kafa derisine masaj yaparak uygulayın. Durulamadan önce 15-20 dakika saçınızda bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanlayarak,iyice durulayın.

Bu yazı 425 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve bugün kendinizi özgür ve rahat hissedeceksiniz. Çeşitli davetler alabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz. Enerjinizi spor yaparak veya seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Ayrıca fizik güç gerektiren işler yapabilirsiniz. Ancak kendinizi çok fazla yormayın. Beslenmenize ve uykunuza dikkat edin. Aslında bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve keyif aldığınız konular ile ilgileneceksiniz. Böylece sizi rahatsız eden her ne var ise, bütün bunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Sevdiğinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmanız gerekiyor. Aslında ilişkilere bakış açınız değişiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde sevdiklerinizle keyifli programlar yapabilirsiniz. Aile büyüklerinin yaşadığı sorunlardan etkilenebilir ve duygusal baskı hissedebilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranmanız gerekiyor. Zaman zaman içinizden yükselen isyan ve itiraz duygularını dostlarınızın yardımı ile yatıştırabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler ve sosyal aktiviteler sizi rahatlatacak ve üzerinizde hissettiğiniz baskı duygusundan uzaklaşacaksınız. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne hareketli başlayacak ve çeşitli hayaller kuracaksınız. Ancak hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayın. Ani değişiklikler sizi canlandıracak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sürpriz fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. Farklı özelliğe sahip kişiler ve ilginç olaylar dikkatinizi çekecek. Ani kararlar alabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi zorlayabilirsiniz. Aslında enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmanız gereken işleri hızlı yapabilir, sorunlara pratik çözümler bulabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün eski tanıdıklara rastlayabilir, uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızdan haber alabilirsiniz. Öğlene doğru karşılaştığınız olaylar kafanızı karıştırabilir ve ani değişiklikler meydana gelebilir. İlginç toplantılar ve değişik ortamlarda bulunmanız mümkün. Çok çeşitli fikir ve görüşe sahip kişilerin bulunduğu ortamlarda zihin faaliyetiniz hızlı olacak. Fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Bugün karşılaştığınız olaylar ve kişiler size ilham verebilir ancak hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Moralinizi bozan konulardan uzaklaşın ve olayları karamsar açıdan yorumlamayın. Duygusal ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Bu beklentileriniz artıyor fakat gelişmeler sizin beklediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Bu arada büyükleriniz ile ilgili endişeleriniz olabilir. Ancak arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız. Özellikle yaratıcı ve farklı düşünen arkadaşlarınızın fikirlerinden etkilenebilirsiniz ve karamsar düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Dışarı çıkmak ve farklı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Günün ilerleyen saatlerinde kendinizi özgür ve keyifli hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Heyecanlı ve hareketli olacağınız bir gün. Yakınlarınızla ilgilenecek ve size ihtiyacı olan arkadaşlarınızla haberleşeceksiniz. Sabah saatlerinde bazı kaygılarınız olabilir. Hayal gücünüzü uyandıran karşılaşmalar olabilir veya alacağınız bazı haberler yüzünden kaygı duyabilirsiniz. Ancak öğleden sonra haliniz değişecek ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Gizemli konular ve derin araştırmalar ilginizi çekecek. Ölüm ve ölüm ötesi, meditasyon, yoga benzeri konuları araştırabilirsiniz veya bu konuları bilen kişiler ile karşılaşabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde kendinizi gergin ve huzursuz hissedebilirsiniz. Karamsar konular ve endişelerden uzaklaşmanız gerekiyor. Yapılması gereken işlerin zorlayıcı etkisini hissedebilirsiniz. Çünkü beklenenden daha yavaş gelişebilir. Ancak kararlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmeyi başaracaksınız. Ayrıca sezgilerinize güvenebilirsiniz. Hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için uygun zaman. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilir, fantastik filmler izleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli teklifler ve projeler hazırlayabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Hayal kurarak yatmak keyifli gelebilir fakat hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmanız gerekiyor. Üstelik gelişmeler artık sizin istediğiniz yönde... Fakat olması gerekenden daha yavaş olabilir. Ancak karşınıza çıkan sorunlara ilginç çözümler bulabilirsiniz ve iletişim araçları ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisayar teknolojisinin gelişen ürünleri ile ilgilenebilir ve sizi özgürleştirecek projeler yapabilirsiniz. Akşama doğru kendinizi enerjik ve güçlü hissedeceksiniz. İsteklerinizi belirleyebilir ve yeni girişimlerde bulunmak için hazırlık hayabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU