EV YAPIMI PROTEİN SAÇ MASKESİ

Paylaş
 

Vücudumuzun ihtiyacı olduğu kadar sağlıklı ve kırılmadan uzayabilmesi için saçlarımızın da proteine ihtiyacı vardır. Tabii ki düzenli bir yaşam ve düzenli beslenme ile saçları içten de beslemek saçlarınız için alacağınız sağlıklı bir karar olacaktır. Bunların yanı sıra saçlarınızı her gece bir kaç dakika fırça ile tarayarak,kafa derinize her gün masaj yaparak ve gün içinde en az 2-2,5 litre su içerek saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını teşvik ederek onlara büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Protein,saçların güçlü ve sağlıklı olması açısından çok önemlidir. Saçların daha hızlı uzaması için saç köklerini besler.

Kimyasal ve saç derinize zarar veren ürünlere para dökmek yerine,mutfağınızda bulunan malzemeler ile kendi protein saç maskenizi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

YUMURTA PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Yumurta zengin bir protein kaynağıdır. Sarısı son derece nemlendirici olan yağlar ve proteinler açısından son derece zengindir. Onlar saç köklerinin güçlendirilmesi ve saç uzamasını teşvik etmek için iyi bir etkiye sahiptir. Tüm ihtiyacınız olan saçın uzunluğuna ve hacmine bağlı olarak 1 ya da 2 yumurta. Ferahlatıcı bir his katmak ve yumurta kokusunu azaltmak için karışıma limon suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı saç köklerinden uçlarına kadar, kafa derinize iyice masaj yaparak uygulayın. Başınıza bir bone geçirerek en az 15 dakika boyunca bekletin. Sürenin ardından ılık ya da soğuk su kullanarak saçlarınızı iyice durulayın. Ardından hafifçe şampuanlayarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Hindistan cevizi sütü nemlendirme ve saçları güçlendirme açısından çok yüksek yağlara sahiptir ve protein açısından oldukça zengindir.

Kafa derisinin tamamına Hindistan cevizi sütünü bir kaç dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarıp, 15 dakika bekletin. Sürenin ardından her zamanki gibi saçlarınızı şampuanlayarak yıkayabilirsiniz.

Protein açısından zengin bu saç maskesine, dilerseniz nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı, hint yağı veya zeytin yağı gibi doğal yağlar ekleyebilirsiniz.

YOĞURT PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Yoğurt vücut ve kemik sağlığında olduğu kadar saç ve cilt bakımında da önemli bir rol oynar. Saç büyümesini teşvik etmek ve saçlarınızda oluşabilecek herhangi bir hasarı tersine çevirecek gerekli besinleri ve proteinleri saçlarınıza sağlar.

Derin bir kapta doğal ev yoğurdunu karıştırın saç köklerinden, uçlarına kadar kafa derisine masaj yaparak uygulayın. Durulamadan önce 15-20 dakika saçınızda bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanlayarak,iyice durulayın.

Bu yazı 415 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve gergin hissederek güne başlayabilirsiniz. Bugün dikkatinizi kendinize yöneltecek ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Özellikle gergin ve öfkeli davranmış olduğunuz eski günleri hatırlayacaksınız ve bu davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Aslında tarzınızı ve alışkanlıklarınızı değiştiriyorsunuz fakat karşılaştığınız olayların zorlayıcı etkisi ile bilinçaltınız uyanabilir ve eski davranışlarınız ortaya çıkabilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik gelişmeleri bekleyin. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Olabileceklerden daha büyük istekler içinde olabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bilgisayar teknolojisi ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bilgiye sahip kişilerle karşılaşabilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Kişisel gelişim ve bilinçaltını araştıran konular ilginizi çekecek. Ayrıca fantastik konular, yoga ve meditasyon benzeri konulara ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz işlere dikkatinizi odaklarsanız, başarılı olacaksınız. Bu arada dedikodular ile fazla ilgilenmeyin ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Aklınız yerine duygularınız ile davranırsanız, başarılı olacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Baskı yaratan durumlar olabilir fakat disiplinli ve kararlı bir tavır sergileyeceksiniz ve büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve azimli olduğunuz bir dönemdesiniz. Hem kendi sağlığınız ile ilgileneceksiniz, hem de yakınlarınızın sağlığına özen göstereceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yeni gelişmeler olabilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Uzun zamandır ertelediğiniz ufak tefek işleri, dosya veya dolap düzenlemelerini gün içinde tamamlayabilirsiniz. İyimser ve neşeli tavırlarınız iş arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin dikkatini çekecek. Birleştirici ve uyumlu yaklaşımlarınız, çevrenizdekiler arasında oluşan küçük kırgınlıkları iyileştirip, büyük değişimler yaratabilir. Kendi içinize yönelip, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Dernek ve vakıf çalışmalarında bulunabilir, size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenebilirsiniz. Farklı görüşleriniz olabilir fakat fikirlerinizi kabul ettirmek için uğraşmak yerine araştırmalarınızı derinleştirirseniz, ilginç buluşlarınız olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve isteklerinizi enerjik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Yapıcı ve kararlı tutumunuz ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine duygularınız ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Aslında kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güce sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat iddialaşmasanız iyi olacak.
KOVA BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Çılgınlık sayılabilecek davranışlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat yakınlarınızın desteğini alacaksınız ve olaylar karşısındaki gerilim ve öfkenizi yatıştırmayı başaracaksınız. Daha doğrusu arkadaşlarınız ve yakın çevrenizin sözleri sizi yatıştıracak. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Enerji fazlanızı spor yaparak ve seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Bu arada kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek fakat duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve duyduğunuz haberler keyfinizi yerine getirecek. Düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olacak kişiler ile karşılaşabilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin desteğini isteyebilirsiniz. Daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız ve böylece ilişkilerinizde ortaya çıkan sorunlar ile başa çıkabileceksiniz. Bu arada bazı karışıklıklar olsa bile sorunlar ile başa çıkmak için yeni stratejiler yapabilirsiniz.