EV YAPIMI PROTEİN SAÇ MASKESİ

Vücudumuzun ihtiyacı olduğu kadar sağlıklı ve kırılmadan uzayabilmesi için saçlarımızın da proteine ihtiyacı vardır. Tabii ki düzenli bir yaşam ve düzenli beslenme ile saçları içten de beslemek saçlarınız için alacağınız sağlıklı bir karar olacaktır. Bunların yanı sıra saçlarınızı her gece bir kaç dakika fırça ile tarayarak,kafa derinize her gün masaj yaparak ve gün içinde en az 2-2,5 litre su içerek saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını teşvik ederek onlara büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Protein saç maskesi ile saçlarınız daha güçlü ve canlı olacaktır.

Protein,saçların güçlü ve sağlıklı olması açısından çok önemlidir. Saçların daha hızlı uzaması için saç köklerini besler.

Kimyasal ve saç derinize zarar veren ürünlere para dökmek yerine,mutfağınızda bulunan malzemeler ile kendi protein saç maskenizi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

YUMURTA PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Yumurta zengin bir protein kaynağıdır. Sarısı son derece nemlendirici olan yağlar ve proteinler açısından son derece zengindir. Onlar saç köklerinin güçlendirilmesi ve saç uzamasını teşvik etmek için iyi bir etkiye sahiptir. Tüm ihtiyacınız olan saçın uzunluğuna ve hacmine bağlı olarak 1 ya da 2 yumurta. Ferahlatıcı bir his katmak ve yumurta kokusunu azaltmak için karışıma limon suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı saç köklerinden uçlarına kadar, kafa derinize iyice masaj yaparak uygulayın. Başınıza bir bone geçirerek en az 15 dakika boyunca bekletin. Sürenin ardından ılık ya da soğuk su kullanarak saçlarınızı iyice durulayın. Ardından hafifçe şampuanlayarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Hindistan cevizi sütü nemlendirme ve saçları güçlendirme açısından çok yüksek yağlara sahiptir ve protein açısından oldukça zengindir.

Kafa derisinin tamamına Hindistan cevizi sütünü bir kaç dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarıp, 15 dakika bekletin. Sürenin ardından her zamanki gibi saçlarınızı şampuanlayarak yıkayabilirsiniz.

Protein açısından zengin bu saç maskesine, dilerseniz nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı, hint yağı veya zeytin yağı gibi doğal yağlar ekleyebilirsiniz.

YOĞURT PROTEİN SAÇ MASKESİ :

Yoğurt vücut ve kemik sağlığında olduğu kadar saç ve cilt bakımında da önemli bir rol oynar. Saç büyümesini teşvik etmek ve saçlarınızda oluşabilecek herhangi bir hasarı tersine çevirecek gerekli besinleri ve proteinleri saçlarınıza sağlar.

Derin bir kapta doğal ev yoğurdunu karıştırın saç köklerinden, uçlarına kadar kafa derisine masaj yaparak uygulayın. Durulamadan önce 15-20 dakika saçınızda bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanlayarak,iyice durulayın.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı