Evde Balm Yapımı

Paylaş
 

Kadınlar için özellikle yüz bölgesi bakımı çok önemlidir. Gözler ve dudaklar ilk bakışta dikkat çektiği için birçok kadın makyaj yapmasa dahi maskara, ruj veya balm kullanımına özen gösterir. Piyasada birçok lip balm çeşidi bulunmaktadır. Dudaklar çok sıcak, kuru ve soğuk havalarda çatlayan, kötü görünüme sahip bir yapıya sahiptir. Lip balm kullanımı ile dudaklarınızı nemlendirip günlük bakımını kolayca yapabilirsiniz.

nuxe dudak (15)

Balm Yapmak Gerekli Malzemeler

Lip balm yapımına başlamadan önce hazırladığınız balmı koyacağınız kutuyu belirlemelisiniz. Bunun için birçok kozmetik dükkânında küçük, çantada taşınabilecek saklama kapları bulunmaktadır. Çok cüzi miktarlara bu kaplardan edinerek işe başlayın. Kullanmadığınız, az kalan ve rengini sevdiğiniz bir ruj, vazelin, koku ve dudaklarınızı besleyecek olan portakal yağı vb., çay ve yemek kaşığı, karıştırıcı çubuk kullanacaksınız.

Lip Balm Nasıl Hazırlanır?

Bir buçuk çay kaşığı vazelini, metal yemek kaşığının içerisine alın. Unutmayın, yemek kaşığı bir daha kullanmayacağınız bir yemek kaşığı olmalıdır! Kullanmadığınız ruju yoksa bir far veya parlatıcıyı renk yoğunluğuna göre ekleyin. Bir mum yardımı ile kaşığı, malzemeleri yakmadan eritin. Portakal yağından bir iki damla eriyen karışıma ekleyin. Far eklediyseniz dibe çökmemesi için karışımı saklama kabına alıp iyice karıştırın. Donması için 5 dakika buzdolabında dinlendirin. Kalıcılığı hazır ürünler kadar uzun sürmese de, fena olmayacaktır. Kısa sürede ve az malzeme ile yapabileceğiniz bu lip balmı istediğiniz renklerde veya birkaç rengi karıştırarak size özgün tonlarda yapabilirsiniz.

Bu yazı 975 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU