Evde Balm Yapımı

Kadınlar için özellikle yüz bölgesi bakımı çok önemlidir. Gözler ve dudaklar ilk bakışta dikkat çektiği için birçok kadın makyaj yapmasa dahi maskara, ruj veya balm kullanımına özen gösterir. Piyasada birçok lip balm çeşidi bulunmaktadır. Dudaklar çok sıcak, kuru ve soğuk havalarda çatlayan, kötü görünüme sahip bir yapıya sahiptir. Lip balm kullanımı ile dudaklarınızı nemlendirip günlük bakımını kolayca yapabilirsiniz.

nuxe dudak (15)

Balm Yapmak Gerekli Malzemeler

Lip balm yapımına başlamadan önce hazırladığınız balmı koyacağınız kutuyu belirlemelisiniz. Bunun için birçok kozmetik dükkânında küçük, çantada taşınabilecek saklama kapları bulunmaktadır. Çok cüzi miktarlara bu kaplardan edinerek işe başlayın. Kullanmadığınız, az kalan ve rengini sevdiğiniz bir ruj, vazelin, koku ve dudaklarınızı besleyecek olan portakal yağı vb., çay ve yemek kaşığı, karıştırıcı çubuk kullanacaksınız.

Lip Balm Nasıl Hazırlanır?

Bir buçuk çay kaşığı vazelini, metal yemek kaşığının içerisine alın. Unutmayın, yemek kaşığı bir daha kullanmayacağınız bir yemek kaşığı olmalıdır! Kullanmadığınız ruju yoksa bir far veya parlatıcıyı renk yoğunluğuna göre ekleyin. Bir mum yardımı ile kaşığı, malzemeleri yakmadan eritin. Portakal yağından bir iki damla eriyen karışıma ekleyin. Far eklediyseniz dibe çökmemesi için karışımı saklama kabına alıp iyice karıştırın. Donması için 5 dakika buzdolabında dinlendirin. Kalıcılığı hazır ürünler kadar uzun sürmese de, fena olmayacaktır. Kısa sürede ve az malzeme ile yapabileceğiniz bu lip balmı istediğiniz renklerde veya birkaç rengi karıştırarak size özgün tonlarda yapabilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı