French Manikür Nasıl Yapılır?  

Paylaş
 

Tırnaklara french manikür uygulamadan önce, tırnaklardaki eski oje kalıntılarını tamamen temizlemek ve elleri on dakika ılık suda beklettikten sonra tırnak etlerini ittirmek gerekir. Tırnaklar törpülenirken uçlarına küt veya oval şekil verilir. Elleri tombul, parmakları kısa bayanlar; tırnaklarını oval, elleri zayıf ve parmakları uzun bayanlar ise tırnaklarını küt törpülediği takdirde parmaklar ince ve uzun görünecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra french maniküre geçilir.

1

Hazır Satılan French Manikür Setleri

Hazır satılan french manikür setleri ile evde kolayca manikür yapılabilmektedir. Paketin içinden çıkan bantlar tırnak diplerine yapıştırılır, uçlara sürülen kireç beyazı ojenin kuruması beklenerek bantlar çıkartılır ve tırnağın tamamına rakı beyazı, sedefli beyaz veya açık pembe oje uygulanır.

Bulaşık Süngeri İle French Manikür Yapımı

Tırnak uçlarına uygulanacak beyaz oje, bulaşık süngerine kalın bir tabaka halinde yayılır. Tırnak uçları tek tek oje yayılan süngere batırılır. Her bir tırnaktan sonra süngerdeki ojenin tekrar sürülmesi, ojenin eşit dağılmasına sağlayacaktır. Uçları kuruyan tırnaklara sedefli; beyaz, pembe veya rakı beyazı oje sürülür.

Karton Kullanılarak Yapılan French Manikür

Evde bulunan ince bir karton, tırnakların ebatlarında oval olarak kesilir. Oval kesilen karton tırnakların arkasına tutularak uçlar kireç beyazı oje ile boyanır, yaklaşık on beş dakika kuruması beklenir ve tırnağın tamamına sedefli renklerde; beyaz, pembe veya rakı beyazı oje sürülür. İkinci kat da kuruduktan sonra parlatıcı sürülerek tekrar kuruması beklenir.

 

Bu yazı 1892 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU