French Manikür Nasıl Yapılır?  

Tırnaklara french manikür uygulamadan önce, tırnaklardaki eski oje kalıntılarını tamamen temizlemek ve elleri on dakika ılık suda beklettikten sonra tırnak etlerini ittirmek gerekir. Tırnaklar törpülenirken uçlarına küt veya oval şekil verilir. Elleri tombul, parmakları kısa bayanlar; tırnaklarını oval, elleri zayıf ve parmakları uzun bayanlar ise tırnaklarını küt törpülediği takdirde parmaklar ince ve uzun görünecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra french maniküre geçilir.

Hazır Satılan French Manikür Setleri

Hazır satılan french manikür setleri ile evde kolayca manikür yapılabilmektedir. Paketin içinden çıkan bantlar tırnak diplerine yapıştırılır, uçlara sürülen kireç beyazı ojenin kuruması beklenerek bantlar çıkartılır ve tırnağın tamamına rakı beyazı, sedefli beyaz veya açık pembe oje uygulanır.

Hazır Satılan French Manikür Setleri
Hazır Satılan French Manikür Setleri

Bulaşık Süngeri İle French Manikür Yapımı

Tırnak uçlarına uygulanacak beyaz oje, bulaşık süngerine kalın bir tabaka halinde yayılır. Tırnak uçları tek tek oje yayılan süngere batırılır. Her bir tırnaktan sonra süngerdeki ojenin tekrar sürülmesi, ojenin eşit dağılmasına sağlayacaktır. Uçları kuruyan tırnaklara sedefli; beyaz, pembe veya rakı beyazı oje sürülür.

Karton Kullanılarak Yapılan French Manikür

Evde bulunan ince bir karton, tırnakların ebatlarında oval olarak kesilir. Oval kesilen karton tırnakların arkasına tutularak uçlar kireç beyazı oje ile boyanır, yaklaşık on beş dakika kuruması beklenir ve tırnağın tamamına sedefli renklerde; beyaz, pembe veya rakı beyazı oje sürülür. İkinci kat da kuruduktan sonra parlatıcı sürülerek tekrar kuruması beklenir.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı