Gözenek Temizleme İçin 4 Doğal Yöntem

Paylaş
 

Cildimizde bulunan gözenekler bizim için büyük bir önem taşımaktadır. Gözeneklerimiz iyi temizlenmediği takdirde cildimizde biriken yağ ve kirler gözeneklerimizi tıkayarak büyümesine sebep olur. Ve bu şekilde cildimizde siyah nokta ve sivilceler meydana gelir. Aşağıdaki doğal yöntemlerden faydalanarak gözeneklerimizi temiz ve canlı tutabiliriz.
Gözenekler için maydanoz maskesi

Maydonuz tıkalı gözenekleri açmakta oldukça etkili bir yöntemdir. Maydanozun içerisinde bulunan maddeler cildimizi toksinlerden arındırarak gözeneklerimizi açar ve sivilce oluşumunun önüne geçer. 6 dal maydanozu yıkadıktan sonra sıcak suyun içerisine atın ve suyun soğumasını bekleyin. Soğuma işlemi bittikten sonra kullanıma hazırdır. Bir pamuk yada bez yardımı ile cildinize sürerek uygulayın. 10 dakika cildimizde bekledikten sonra isterseniz cildinizi soğuk su ile durulayabilirsiniz.

Temiz bir cilt için yumurta akı maskesi

Yumurta akının içerisinde bulunan minarel ve vitaminler gözeneklerin açılamasında ve ciltte bulunan kırışıklıkların giderilmesinde büyük rol oynuyor. Küçük bir kaba 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı suyu ekleyin ve köpürünceye kadar iyice karıştırın. Bu uygulamayı cildinize sürün ve cildinizde kurumasını bekleyin. Cildinizde kuruduktan sonra soğuk su ile cildinizi durulayın.

Yağlı ciltler için elma sirkesi

Elma sirkesinin içerisinde yer alan asit cildin fazla yağdan arınmasına yardımcı olur. 1 Yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı su ile karıştırıldıktan sonra bir pamuk yardımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada 3-4 defa uygulayabilirsiniz. Böylelikle cildinizde sivilce ve siyah noktalardan büyük oranla kurtulmuş olacaksınız.

Sivilce kurutucu karbonat maskesi

Karbonatın içerisinde bulunan maddeler cildimizi bütün kötü etkenlerden temizler ve PH dengesini düzenler. 3 çay kaşığı karbonatı su ile karıştırırak macun kıvamına gelmesini sağlayın. Oluşturmuş olduğunuz bu macunu cildinize dairesel hareketlerle sürün ve 3 dakika bekletin. Bekletme işleminin ardından su ile durulayın. Bu işlemi haftada 3 dafe uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 26 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU