Gözler Üstünde! İşte Mezuniyet Makyajı

mezuniyet makyaji

Her genç kızın beklediği gündür mezuniyet. Aylar öncesinden planlar yapılır, arkadaşlara ne giyileceği sorulur ve heyecan kat be kat artar. Ta ki o güne kadar… Elbisen, ayakkabıların ve aksesuarların tamsa şimdi tam da mezuniyet makyajı zamanı!

mezuniyet-makyaj-yapımı

Senin Güzelliğin, Senin Cildin

Günü güzelleştiren en güzel şey, tabii ki arkadaşlarla çekilen selfie’ler! Gün sonunda fotoğraflarını editlemene hiç gerek yok. Öncelikle cilt tipine uygun bir cilt ürünü kullanmalısın. Eğer pürüzlü bir cilde sahipsen, daha yumuşak tonda olan bb kremleri tercih edebilirsin. Cildinde renk eşitsizliği var ise CC kremler senin kurtarıcın!

Bu özel günde elbette stresli olabilirsin. Stres de kendini sivilcelerle belli eder. Birkaç gün önceden ‘’buradayım!’’ diyen sivilcelerin varsa onlara gülsuyu ya da elma sirkesiyle güle güle diyebilirsin. S.O.S sivilce jelleri de son anda kurtarıcın olabilir. Yalnız aşırı cilt ürünü kullanmaktan kaçın. Kimse cildinin bozulmasını istemez!

Koyu Renkler mi, Yoksa Doğal Renkler mi Elbiseni Yansıtan?

Gecenin yıldızı, elbette ki göz makyajın! Eğer giydiğin elbise koyu tonlarda ise makyajın ile ön plana çıkabilirsin. Fakat gözler elbisenin üstündeyse, doğal tonlar tam sana göre.

Göz rengine göre hangi tonların sana yakışacağını bulabilirsin. Böylelikle ışıl ışıl parlayacaksın!

Rimelin Doğrusu, Kirpiklerin Doğal Görünümü

Göz makyajın tamam! Sıra geldi kirpiklerine. Eğer hacimli bir görünüş istiyorsan kalın fırçaya sahip rimeller tercih edebilirsin. Uzun kirpikler içinse ince fırçalı rimeller senin favorin. Kirpik boyların eşit değilse de kıvrımlı fırçalar kurtarıcın olacaktır.

Eyeliner ve Göz Kalemsiz Olmaz!

Göz makyajının daha canlı görünmesi için eyeliner kullanabilirsin. Kalın çizgiler seviyorsan kalın uçlu eyeliner, ince çizgiler seviyorsan ince uçlu eyeliner tercih edebilirsin. Biraz daha doğal görünüm verebilmek için eyeliner yerine göz kalemi de tercih edebilirsin. Eyeliner gibi sürebilirsin ya da parmak uçlarının yardımıyla göz kalemini dağıtabilirsin. Böylelikle az da olsa smokey eye görünümü verebilirsin. Aynı zaman da göz kalemini gözlerinin içine de sürebilirsin. Ama dikkat et! Çok hareketli bir gün olacağı için gözlerinin içine sürdüğün kalem akma yapabilir. Bu yüzden kalemini çantandan ayırma.

Işıltılı Dudaklar

Makyajın tamamlayıcısı, elbette ki rujun. Eğer göz makyajını koyu tonlarda tercih ettiysen, dudak parlatıcısı ya da pastel tonlarda bir ruj seçebilirsin. Göz makyajın doğal tonlardaysa, koyu tonlardaki rujun sana eşlik edebilir. Gözlerin mi yoksa dudakların mı ön planda olmalı? Karar vermen gereken tek şey bu!

Biraz Pembelik Biraz da Parlaklık!

Güzel görünen yanaklar için önceliğin, ten rengine uygun olan allığı seçmendir. Eğer cildin çok beyazsa, pembe tonlardaki allıkları, buğday tenliysen kahve tonlarına yakın pembe renkteki allıkları, esmersen canlı tonlardaki, parlak olmayan pembe allıkları tercih edebilirsin.

Haydi makyajına biraz daha ışıltı katalım! Highlighter (aydınlatıcı) tam da bunun için var. Yanaklarının üst kısmından geriye doğru uygulayabilirsin. Dudaklarının üst orta kısmına ve biraz da burun ucuna uygularsan harika bir görünüme kavuşacaksın. Ayrıca göz çukurlarına da uygularsan gözlerine harika bir ışıltı katacaktır. Tüm bu işlemleri uygularken highlighter fırçası da kullanırsan yüzüne daha doğal bir görünüm verecektir.

Veee hazırsın! Şimdi mezuniyetin tadını çıkarma zamanı. Arkadaşlarınla doyasıya eğlen ve güzel anılar biriktir. Ama unutma ki küçük tüyolar sayesinde yaptığın bu mezuniyet makyajı ile tüm gece gözler üzerinde olacak. Belki yakışıklı prensini de bulabilirsin.

Bu yazı 131 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Turizm ve otelcilik okuyor ve aynı zamanda araştırmacı yazar..
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45