Güneş Lekelerinin Oluşması Nasıl Engellenir?

Yaz aylarının gelişi ile birlikte, güneş ışınlarının oluşturduğu güneş lekeleri için alınan önlemler artırılmaya başlanmıştır. Görüntü olarak bayanları rahatsız eden güneş lekeleri, önlem alınmaz ise kalıcı ve büyük problemlere yol açmaktadır. Lekelenme oluşmasa dahi güneş ışınlarına direkt maruz kalan hasarlı deri erken kırışacaktır. Özellikle beyaz tenli ve renkli gözlü insanlarda daha fazla oluşan çil ve kahverengi lekeler, oluştuktan sonra kurtulmak çok kolay olmamaktadır. Bu sebeple oluşmadan önce önlem almak gerekir.

sunbathing

Yaz, Kış Her Mevsim Güneş Koruyucu Krem Kullanmak, Sağlıklı Cilt İçin Gereklidir.

Güneşin yoğun olmadığı kış aylarında en az 15 koruma faktörlü krem, güneşin en yoğun olduğu yaz aylarında ise en az 30 koruma faktörlü güneş kremi kullanmak gereklidir. Güneş kremleri dört saat ara ile tekrar sürülmeli ve sürüldükten en az 20 dakika sonra güneşe çıkılmalıdır.

 Güneşin dik geldiği saatlerde, güneşe direkt maruz kalmamak gerekir.

Özellikle yakıcı yaz aylarında, 11.00-15.00 saatleri arasında güneşe çıkmamak gerekir. Zorunlu olarak çıkılması gereken durumlarda geniş kenarlı şapkalar ve gözleri korumak için geniş çerçeveli güneş gözlüğü kullanarak önlem alınmalıdır.

Cildi Besinler İle İçeriden Güçlendirmek

Yaz aylarında cildin sağlıklı renk değiştirmesi için gerekli olan vitaminleri içinde barındıran havuç ve domates gibi besinler tüketilerek güneş ışınlarına karşı cildi güçlendirmek gerekir. Çay bitkisi yağı, anti bakteriyel yapısı ile lekeler yerleşmeden düzenli olarak cilt temizlemede kullanılabilir. Ayrıca renk açıcı özelliği ile bilinen limon suyu ve bal karışımı da lekelerin oluşmasını önleyecektir.

Bu yazı 332 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45