Güneş Lekelerinin Oluşması Nasıl Engellenir?

Paylaş
 

Yaz aylarının gelişi ile birlikte, güneş ışınlarının oluşturduğu güneş lekeleri için alınan önlemler artırılmaya başlanmıştır. Görüntü olarak bayanları rahatsız eden güneş lekeleri, önlem alınmaz ise kalıcı ve büyük problemlere yol açmaktadır. Lekelenme oluşmasa dahi güneş ışınlarına direkt maruz kalan hasarlı deri erken kırışacaktır. Özellikle beyaz tenli ve renkli gözlü insanlarda daha fazla oluşan çil ve kahverengi lekeler, oluştuktan sonra kurtulmak çok kolay olmamaktadır. Bu sebeple oluşmadan önce önlem almak gerekir.

sunbathing

Yaz, Kış Her Mevsim Güneş Koruyucu Krem Kullanmak, Sağlıklı Cilt İçin Gereklidir.

Güneşin yoğun olmadığı kış aylarında en az 15 koruma faktörlü krem, güneşin en yoğun olduğu yaz aylarında ise en az 30 koruma faktörlü güneş kremi kullanmak gereklidir. Güneş kremleri dört saat ara ile tekrar sürülmeli ve sürüldükten en az 20 dakika sonra güneşe çıkılmalıdır.

 Güneşin dik geldiği saatlerde, güneşe direkt maruz kalmamak gerekir.

Özellikle yakıcı yaz aylarında, 11.00-15.00 saatleri arasında güneşe çıkmamak gerekir. Zorunlu olarak çıkılması gereken durumlarda geniş kenarlı şapkalar ve gözleri korumak için geniş çerçeveli güneş gözlüğü kullanarak önlem alınmalıdır.

Cildi Besinler İle İçeriden Güçlendirmek

Yaz aylarında cildin sağlıklı renk değiştirmesi için gerekli olan vitaminleri içinde barındıran havuç ve domates gibi besinler tüketilerek güneş ışınlarına karşı cildi güçlendirmek gerekir. Çay bitkisi yağı, anti bakteriyel yapısı ile lekeler yerleşmeden düzenli olarak cilt temizlemede kullanılabilir. Ayrıca renk açıcı özelliği ile bilinen limon suyu ve bal karışımı da lekelerin oluşmasını önleyecektir.

Bu yazı 300 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU