Hamilelik Döneminde Makyaj Yapmak Zararlı mı?

hamilelik doneminde makyaj yapmak

Bayanlar, hayatının her döneminde güzel ve bakımlı olmak ister. Bakımlı bir bayanın her ortamda kendine güveni tam olacak, karşısındaki insanlara da doğru bir enerji yayacaktır. Genellikle bütün bayanlar, hamilelik gibi zor ve uzun bir süreçte bakımını ihmal etmekte ve dokuz ay bitene kadar saç boyamak, makyaj yapmak gibi bakımları bir süreliğine askıya almaktadır. Bebeğin sağlığı için düşünülen bu önlemler, hamilelik sürecinin biraz daha zor geçmesine yol açar. Uzmanların bu konudaki görüşü ise hamilelik sürecinde, içinde kimyasal olmayan, organik üretilmiş makyaj malzemeleri kullanılması şartı ile bayanların makyajından vazgeçmemesi yönündedir.

Organik Makyaj Malzemeleri

Güzel görünmek ve bakımlı olmak için her gün çok ağır makyaj yapmak gerekmez. Gün içinde kullanılan göz kalemi ve açık renk bir ruj, yüzü aydınlatacak ve hamile bayana enerji katacaktır. Organik ürünlerden piyasaya sunulan göz kalemleri ve rujlar mevcuttur. Gece makyajı için ise yine organik ürünlerden edinilen bir fondöten, yüzü pürüzsüz gösterir.

Organik Saç Boyaları

Son yıllarda piyasaya sürülen, çok sayıda organik saç boyası bulunmaktadır. Bunların arasından Sağlık Bakanlığı onaylı, organik saç boyaları, anne adaylarının güvenle saçlarını boyaması için kullanılmaktadır. Anne adayı kendini ne kadar güzel ve mutlu hissederse, bu karnındaki bebeğe yansıyacaktır.

Organik Tırnak Cilaları

İçine fazla kimyasal karıştırılmadan üretilen, oje ve asetonlar bulunmaktadır. Organik bu tırnak malzemeleri, tırnağa zarar vermez ve tırnağı sarartmaz. Hamile bayanlar bunlardan edinip güvenle kullanabilir.

Bu yazı 1236 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM