Hamilelik Döneminde Makyaj Yapmak Zararlı mı?

Paylaş
 

Bayanlar, hayatının her döneminde güzel ve bakımlı olmak ister. Bakımlı bir bayanın her ortamda kendine güveni tam olacak, karşısındaki insanlara da doğru bir enerji yayacaktır. Genellikle bütün bayanlar, hamilelik gibi zor ve uzun bir süreçte bakımını ihmal etmekte ve dokuz ay bitene kadar saç boyamak, makyaj yapmak gibi bakımları bir süreliğine askıya almaktadır. Bebeğin sağlığı için düşünülen bu önlemler, hamilelik sürecinin biraz daha zor geçmesine yol açar. Uzmanların bu konudaki görüşü ise hamilelik sürecinde, içinde kimyasal olmayan, organik üretilmiş makyaj malzemeleri kullanılması şartı ile bayanların makyajından vazgeçmemesi yönündedir.

Gebelikte-Röntgen-Çektirmek-Zararlı-Mıdır

Organik Makyaj Malzemeleri

Güzel görünmek ve bakımlı olmak için her gün çok ağır makyaj yapmak gerekmez. Gün içinde kullanılan göz kalemi ve açık renk bir ruj, yüzü aydınlatacak ve hamile bayana enerji katacaktır. Organik ürünlerden piyasaya sunulan göz kalemleri ve rujlar mevcuttur. Gece makyajı için ise yine organik ürünlerden edinilen bir fondöten, yüzü pürüzsüz gösterir.

Organik Saç Boyaları

Son yıllarda piyasaya sürülen, çok sayıda organik saç boyası bulunmaktadır. Bunların arasından Sağlık Bakanlığı onaylı, organik saç boyaları, anne adaylarının güvenle saçlarını boyaması için kullanılmaktadır. Anne adayı kendini ne kadar güzel ve mutlu hissederse, bu karnındaki bebeğe yansıyacaktır.

Organik Tırnak Cilaları

İçine fazla kimyasal karıştırılmadan üretilen, oje ve asetonlar bulunmaktadır. Organik bu tırnak malzemeleri, tırnağa zarar vermez ve tırnağı sarartmaz. Hamile bayanlar bunlardan edinip güvenle kullanabilir.

Bu yazı 1127 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU