Hangi Esansiyel Yağlar Sivilcelere İyi Gelir?

Paylaş
 

Doğal bitki, meyve ve sebzelerin yağları kullanılarak, değişik cilt sorunlarına çözümler bulunmaktadır. Bu cilt sorunlarının başında akne ve sivilceler gelir. Gözeneklerin tıkanması ve orada biriken mikrobun dışarı çıkması ile oluşan sivilce ve akneler, mikrop kırıcı özelliği bulunan bazı yağlar kullanılarak, kısa sürede temizlenebilir. Sabah yataktan ilk kalkıldığında yüz, kurutma özelliği bulunan bir sabun ile temizlenmeli ve ardından sivilceli cilde iyi gelen yağlardan biri ile nemlendirilmelidir.

lavanta-yağının-kullanımı

Baobab Yağı

Baobab yağının, gözenekleri temizleme özelliği bulunmaktadır. Temizlenmiş cilde düzenli olarak uygulanan baobab yağı sivilce oluşumunu durduracak ve cilde elastikiyet kazandıracaktır. İçinde oldukça fazla vitamin barındıran bu değerli ve oldukça pahalı yağ, tek başına cildin tüm ihtiyacını karşılar. Hiçbir yağla karıştırmaya gerek yoktur, direk temiz cilde uygulanır.

Çay Ağacı Yağı

Mikrop kırıcı özelliği bulunan ve uzun yıllar yara ve yanıkların tedavisinde kullanılan çay ağacı bitkisinden elde edilen yağ, sivilceli ciltlere iyi gelmektedir. Yanında bir uçucu yağla karıştırılmalı veya içine birkaç damla, kireçsiz su katılmalıdır. Her gün temizlenmiş cilde çay ağacı yağı uygulanır ve başka bir nemlendirici kullanılmaz. Yeni oluşacak sivilceler ve eskiden kalan sivilce izleri kısa sürede yok olacaktır.

Lavanta Yağı

Kokusu ve kendisi vücudu sakinleştiren lavanta yağı, sivilceli ciltleri de rahatlatmakta ve oluşan sivilce lekelerinin yok olmasını sağlamaktadır. Lavanta yağı tek başına kullanılmaz, elinize damlattığınız lavanta yağı, bir damla saf su ile karıştırılarak, temizlenmiş cilde uygulanmalıdır. Kısa süre sonunda cildi rahatlatacak ve sivilce oluşumunu engelleyecektir.

 

 

 

Bu yazı 712 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU