Her Kadının Bilmesi Gereken 20 Güzellik İp Uçları

Paylaş
 

Biz kadınların güzellik rutini her zaman değişmektedir.Buna karşın tipik bir örnek verecek olursak ; yıllardır güzelliğin rutin bir parçası haline gelen saçları kıvırcık yapmakta kullanılan saç bigudileri neyse ki son 10 yıldır gün ışığı görmedi ( şükür) ve roll on vücut simleri yıllardır çekmecelerin en arka köşesinde güvenle sıkışmış durumdalar.(Umarız ki hiç ortaya çıkmazlar) Ancak,günlük hayatımızda yıllarca kullandığımız bazı güzellik ip uçları vardır.Bahsetmiş olduğumuz bu güzellik hileleri bir çok stresli makyaj uygulamalarımızda görünümümüzü düzeltmemize yardımcı olmuşlardır. Yaşınız,konumunuz ya da güzellik stiliniz ne olursa olsun aşağıda belirtmiş olduğumuz 20 güzellik ip uçlarını her kadının bilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

 • Tıraş kreminiz mi bitti? Birde bunu deneyin.Yumuşak, pürüzsüz bir tıraş keyfi için onun yerine saç kremi kullanın.
 • Ojenizi sürdükten sonra tırnaklarınızın hızlı kuruması için,tırnaklarınızı buz dolu bir suyun içerisinde bir kaç saniye bekletin
 • Rujunuzu sabitlemek için sıkıştırılmış bir toz pudra ve bir peçete yardımı ile pudra fırçası kullanarak peçetenin üzerinden fırçayı hafifçe dudaklarınızın üzerinde gezdirin.
 • Kirpik kıvırıcısını kullanmadan önce uzun süreli kıvrık kirpikler için kirpik kıvırıcısını saç kurutma makinesi ile hafifçe ısıtın (Göz kapaklarınıza fazlaca değdirmemeye çalışın)
 • Evde hazırlayacağınız hindistan cevizi yağı ve kahve rengi şekerden yapılmış dudak peelingi ile dudaklarınızı ovun (Kurumuş ve pütür pütür dudaklardan kurtulmak için)
 • Maskaranızı sürerken kirpiklerinize bulaşmasını önlemek için kirpiklerin arkasına kartvizit tutarak rimelinizi uygulayın
 • Rujunuzun daha uzun süre dayanması için dudaklarınızı rujunuz ile aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı doldurun
 • Elektriklenmiş saçlarınızı pürüzsüzleştirmek için el losyonu kullanın
 • Sabah şişmiş gözlerle uyanmamak için sırt üstü uyumanız gerekir
 • Bronzlaştırıcı kullanarak daha ince ya da daha küçük bir burun görünümü elde edebilirsiniz
 • Denizden çıkmış görünümünde dalgalara sahip olmak için geceden saçlarınızı örerek uyuyun
 • Yüz hatlarınızı inceltmek için bronzlaştırıcı kullanın
 • Nemlendiriciniz ile fondöteninizi karıştırarak aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz
 • Mükemmel bir kaş sabitleme jeli olarak dudak kremi kullanın
 • Saçlarınızı daha iyi tutması için tel tokalarınıza saç spreyi sıkın
 • Dudak çizginizi korumak için ten rengi bir dudak kalemi kullanın
 • Şakaklarınızdan fırlamış saç tellerini yatıştırmak için bir diş fırçasına saç spreyi sıkıp onları sabitleyin
 • Mükkemmel eyeliner için her zaman noktaları birleştirerek uygulayın
 • Kırılmış tırnağınızı düzeltmek için bir çay poşeti kullanın
 • At kuyruğu yaptığınızda saçlarınızın daha uzun ve dolgun görünmesi için iki tane saç lastiği kullanın
Bu yazı 829 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız olaylar duygularınızın derinleşmesine neden olabilir ve sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu arada eskiden sevdiğiniz ve değer verdiğiniz her ne var ise, gözünüzden düşebilir. Ayrıca daha önce değersiz bulduğunuz şeyler değerli olabilir. Ancak eski dostlarınızı ihmal etmeyin ve sevdiğinize karşı anlayışlı davranmak için özen gösterin. Sevgiye olan ihtiyacınız artmış olabilir ve sevdiğinizin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Fakat sizin de davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Bu arada harcamalarınıza da dikkat etmelisiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Çocuklar, kardeşleriniz veya arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca evinizde tadilat, bakım, onarım benzeri işler yapabilir, çevrenizi güzelleştirmek isteyebilirsiniz. Bazı karışıklıklar olsa bile iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız. Yakınlarınıza ilgi gösterebilir, dostlarınız ile ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile buluşabilir, geçmiş günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu arada duyacağınız bazı haberler düşüncelerinizin derinleşmesine neden olabilir. Fakat olaylara daha farklı açılardan bakan kişiler ile birlikte olmak keyfinizi yerine getirecek ve sorunların üzerinde fazla durmayacaksınız.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve yapmak istediğiniz pratik konular ile ilgileneceksiniz. Arkadaşlarınız ile görüşebilir, davet ve toplantılara gidebilirsiniz. Katılacağınız organizasyonlarda karşılaştığınız güçlü kişilerden etkilenebilirsiniz ve geleceğe yönelik projelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca önemsediğiniz kişilere fikirlerinizi anlatabilir ve onların yardımını alabilirsiniz. Özellikle radikal değişiklikler yapmak ve bulunduğunuz koşulları tamamen değiştirmek sizi rahatsız etse bile mantıklı davranacaksınız ve projelerinizi gerçekleştirmek için size yardımcı olabilecek kişiler ile görüşeceksiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve beklentilerinizin yarattığı gerilimin baskısını hissedebilirsiniz. Aynı zamanda karşılaştığınız olaylar ve kişiler bilinçaltınızı uyandırabilir ve bazı korkularınız açığa çıkabilir. Fakat değer verdiğiniz ve saygı duyduğunuz kişilerin anlayışlı ve iyimser davranışlarından etkilenebilirsiniz ve böylece sizi rahatsız konulardan ve ortamdan uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Dışarı çıkmak ve sevdiğiniz yerlerde dolaşmak keyfinizi yerine getirecek. Yeni yerler keşfetmek ve yaratıcı kişiler ile karşılaşmak sizi heyecanlandıracak. Geleceğe yönelik beklentilerinizi ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz fakat zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Büyük projeler, hareketli ortamlar ve çeşitli organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz. Ayrıca geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için çeşitli araştırmalar yapabilir ve bilgisine güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Etkileyici ve güçlü kişilerin bilgisinden ve fikirlerinden yararlanabilir ve fikirlerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz. Şimdiye kadar uyguladığınız sisteminiz ile ilgili bazı değişiklikler yapabilirsiniz kendinizi tamamen yenilemek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Planlı ve kararlı tavırlarınız ile hem büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız, hem de karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Dostlarınız ile görüşebilir ve sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine gidebilirsiniz. Daha önce sizi rahatsız eden konular değişmese bile sizin bakış açınız değiştiği için artık rahatsızlık duymayacaksınız. En azından bugün sizi rahatsız eden konular ile ilgilenmeyecek ve sevdiğiniz konulara dikkatinizi yönelteceksiniz. Estetik, güzellik ve bakım programları ile ilgilenebilir ve dış görünümünüze özen gösterebilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz, hem de çevrenizdeki kişileri etkileyeceksiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Sevdiğinizin davranışlarından etkilenebilir ve ani tepkiler ortaya koyabilirsiniz. Sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız. Aldığınız sorumlulukların baskısı gerilim hissetmenize neden olabilir ve bu arada eski dostlarınız ile aranızdaki ilişkileri sorgulayabilirsiniz. Sorunları büyütmeyin ve kendinizi fazla zorlamayın. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Bu arada sağlığınıza özen gösterin ve kendinizi fazla yormayın. Uykunuza ve beslenmenize dikkat edin.
YAY BURCU YORUMU
Bugün kafanızı meşgul eden konulardan uzaklaşacak ve keyif aldığınız işler ile ilgileneceksiniz. Sevdikleriniz ile görüşebilir ve ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Gün içinde karşılaştığınız olaylar yaratıcılığınızı uyandıracak. Ayrıca kendinizi daha özgür ve rahat hissedeceksiniz. Böylece yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Çevrenizde olup bitenler ve dedikodular ile ilgilenmek yerine kendinizle ilgilenebilir ve dikkatinizi isteklerinize yöneltebilirsiniz. İdealleriniz ve isteklerinizin değiştiğini hissedebilirsiniz ve bu durumdan memnuniyet duyabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetler alabilirsiniz. Katılacağınız davetlerde ilginç kişiler ile tanışabilirsiniz. Marjinal kişilerden rahatsızlık duysanız bile çevrenize yansıtmayacaksınız ve sabırlı davranacaksınız. Fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz ve güçlü kişileri etkileyebilirsiniz. Özellikle önemsediğiniz kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız ve bu durum kendinize olan güveninizi yükseltecek. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve sorunlar ile başa çıkabilecek gücü içinizde hissediyorsunuz. Bu arada eski fikirlerinizi gözden geçirebilir ve sisteminizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve yakınlarınız ile ilgileneceksiniz. Çocuklarınızın sorunları ile ilgilenebilir ve size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz. Yapılması gereken işlerinizi planlayabilir ve daha önce ihmal ettiğiniz konular ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada evinizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bakım, onarım ve tadilat gerektiren konular ile ilgilenebilir ve çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bu arada bilgisine güvendiğiniz kişiler ile görüşebilir ve onların yardımını isteyebilirsiniz. Bugün eski arkadaşlarınız ile görüşebilir ve katılacağınız davetlerde önemli kişiler ile tanışabilirsiniz. Şimdilik fikirlerinizi kendinize saklamanız gerekebilir.