İvana Sert göz makyajı nasıl yapılır?

Paylaş
 

Tüm Türkiye İvana Sert’i ‘Bu tarz benim’ yarışmasında jüri üyesi olarak tanıdı. Bayanlar İvana Sert’in her programa çıkışını dikkatli bir şekilde izlediler ve şık kıyafetleri ve göz alıcı makyajı herkesi hayran bıraktı. Bir çoğumuz İvana Sert’in göz makyajının nasıl yapıldığını hep merak ettik!

Gözlerini nasıl makyaja hazırlıyor

İvana Sert’in normal göz makyajı yerine dumanlı göz makyajını tercih etmesi dikkatimizden kaçmadı. Göz makyajına başlamadan önce göz kapaklarını ve çevresini makyaja hazır hale getiriyor ve daha sonra göz makyajının kalıcı olması için göz kapağına yağsız makyaj bazı kullanıyor.

İkinci adım ise göz kalemi kullanıyor

Eline almış olduğu göz kalemini üst göz kapağının orta bölümünden başlayarak göz bitimine kadar uzatıyor. Mücevher tonlarını yakalamak için koyu yeşil veya lacivert tonlarındaki kalemi kullanıyor.

Üçüncü adım ise fırçayla sihir yapıyor

Burası çok önemli bir nokta İvana Sert, dumanlı göz makyajı yaparken kesinlikle eyeliner kullanmıyor sadece göz kalemini tercih ediyor. Kullanmış olduğu kalemini dağıtmak için fırça yardımı ile uçlardan dışarı doğru hafif hareketler ile dağıtıyor. Bu işin en önemli püf noktası ise, gözün tamamına yaymamak, hafif hareketler ile dağıtmak yeterlidir.

ivana sert buhulu göz makyajı

Son adım göz farını farklı bir şekilde uyguluyor

Alt kirpiklerini daha belirgin hale getirmek için yine aynı şekilde göz kalemini kullanarak gözlerinin içine çizgi çekiyor. Yapmış olduğu makyajı daha belirgin bir hale getirmek için göz kalemi ile uyumlu olan bir göz farını alt kirpik diplerine uyguluyor. Aynı renk farı kullanarak göz kapaklarının üzerine hafif dokunuşlar yapıyor. Bu işlemlerden sonra göz pınarlarına çok hafif far sürüyor, tüm işlemler bitiyor ve son olarak rimel yardımı ile kirpiklerini belirginleştiriyor.

Bu yazı 1447 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU