Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Paylaş
 

Kahve telvesi ile siyah nokta temizleme

İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesi soğuduktan sonra cildinizde bulunan siyah noktalı kısımlara masaj yaparak uygulayın. Cildinizde yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile telveli bölgeyi temizleyin. Uygulaması bu kadar kolay ve etkili bir yöntemdir. Haftada 2 kez bu yöntemi uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilir ve bunun yanı sıra cildiniz temiz ve berrak bir görünüme kavuşacaktır.

Kahve telvesi ile topuk çatlaklarından kurtulun

Topuk çatlaklarından sürekli şikayet ederiz. Topuk çatlaklarımız için kahve telvesi etkili bir yöntemdir. Türk kahvesi telvesi ve zeytin yağı birleşimi ile topuk çatlaklarından kurtulabilirsiniz. Bir kaba Türk kahvesi telvesi ve yeteri kadar zeytin yağı koyup karıştırın. Ayaklarınızı 5 dakika sıcak suda beklettikten sonra nemli kalacak şekilde durulayıp zeytinyağı karışımlı kahve telvesini uygulayın. Daha etkili bir sonuç için ayaklarınızı streç film ile sararak çorabınızı giyin. Bu uygulama isterseniz tüm gece ayaklarınızda kalabilir veya 2-3 saat bekleyebilir. İşlem sonrasında ayaklarınızı ılık su ile durulayın. İşte o hayal ettiğiniz yumuşacık topuklar karşınızda..

Kahve telvesi ile selülitlerden kurtulun

Türk kahvesinin içeriğinde bulunan antioksidan kan dolaşımını hızlandırarak selülitleri yok etmekte etkili rol oynar. Bacaklarımıza uygulayacağımız için önceden biriktirmiş olduğumuz Türk kahvesi telvesini banyoda selülitli olan bölgeye uygulayın. İyice yedirerek sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 1 defa tekrarlamak yeterli olacaktır.

Kahve telvesi ile elleriniz pamuk gibi olsun

Ellerinizde meydana gelen kuruma, çatlama ve sertleşmelere kahve telvesi etkili bir çözümdür. Ellerinizi hafif bir şekilde ıslattıktan sonra kahve telvesini ellerimizde ovarak uyguluyoruz. İyici yedirdikten sonra 10 dakika bekliyoruz ve sonrasında ılık su ile duruluyoruz. Ellerimizdeki yumuşaklığı hemen fark edeceksiniz.

Bu yazı 39 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU