Kırmızı Oje Tırnaktan Nasıl Kolay Çıkar?

Paylaş
 

Bayanların çok severek kullandığı, ellerini oldukça gösterişli hale getiren kırmızı ve koyu renk ojeler, açık renk ojelere nazaran tırnaklardan zor çıkmaktadır. Tırnak diplerinde kalan oje kalıntılarını çıkarmaya zorlamak, tırnak kenarlarında yara ve tahrişe yol açar. Ojeyi tırnakta uzun süre bekletmek, tırnaklara zarar verebileceği gibi, rengini de değiştirecektir. Zaman almadan ve tırnaklara zarar vermeden kırmızı ojelerden kurtulmak için birkaç yöntem izlenebilir.

kirmizi-oje

Ojenin Altına Tırnak Cilası Kullanmak

Tırnakları, besleyen ve çabuk kırılmasını engelleyen tırnak cilaları, oje sürmeden önce tırnaklara ve kenarlarına sürülebilir, kuruması beklenen cilanın üzerine kırmızı oje sürüldüğü takdirde, kırmızı ojeyi çıkarmak oldukça kolay hale gelecektir. Hazırda cila bulunmadığı zaman, zemine açık renk oje veya parlatıcı kullanılabilir.

Aseton Kullanarak Kırmızı ojeyi Tırnaktan Kolay Çıkartmak

Aseton dökülmüş pamukla kırmızı ojeyi çıkartmaya zorlamak yerine, asetona batırılmış pamuğu bir süre tırnakların üzerinde beklettikten sonra(folyoda sarılabilir), tekrar asetona batırıp kırmızı ojeyi temizlemek kolay olacaktır.

Doğal Yöntemler İle Kırmızı Ojeyi Çıkartmak

Evde bulunan doğal malzemeler ile de kırmızı oje temizlenebilmektedir. Bir kâseye doldurulan sıcak suyun üzerine iki çay kaşığı karbonat ilave edilir. Birkaç dakika sıcak su ve karbonat karışımında bekletilen tırnaklardaki kırmızı oje kolayca temizlenecektir. Diğer yöntem ise diş macunu ile tırnakları ovmaktır. Diş macunu ile dişleri fırçalar gibi tırnakları fırçalayarak, tırnak aralarında kalan oje kalıntılarından kolayca kurtulmak mümkündür.

 

Bu yazı 1987 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU