Limonlu Ilık Su İçmenin 10 Faydası

Paylaş
 

Sabahları bir fincan kahve almak yerine,neden ılık limonlu su içmeyi tercih etmiyorsunuz?
Aşağıda belirttiğimiz faydaları okuduktan sonra eminiz fikriniz değişecektir.

1-Bağışıklık Sistemini Güçlendirir : Limonlar soğuk algınlığı ile mücadele etmek için mükemmel olan, C vitamini açısından yüksek değerlere sahiptir. Ayrıca beyin ve sinir fonksiyonlarını uyaran yüksek oranda potasyuma sahiptir. Potasyum aynı zamanda kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

2-PH Dengeler : Her gün limonlu su içerek vücudunun genel asitlik oranını azaltmış olacaksınız. Limon en alkali gıdalardan biridir. Evet,sitrik asit içerir ama vücutta metabolizma asitliğine neden olmaz.

3-Kilo Vermeye Yardımcı Olur : Limonlar,açlık isteği ile savaşmaya yardımcı yüksek oranda pektin lifi içerir.Aynı zamanda alkali diyeti daha fazla sürdürerek insanların daha hızlı kilo verdiği gözlemlenmiştir.

4-Sindirime Yardımcı Olur : Limon suyu vücutta istenmeyen maddelerin temizlenmesine yardımcı olur. Bu sindirim için gerekli bir asit olan safrayı üretmek için karaciğeri teşvik eder.Ve ayrıca sindirimi kolaylaştırır,mide ekşimesi ve kabızlığı azaltmada etkilidir.

5-Etkili Bir İdrar Söktürücüdür : Limonlar vücutta idrar oranını arttırarak, idrar yollarını temizlemeye yardımcı olur. Toksinler, bu nedenle, idrar yolu sağlığını korumaya yardımcı olmak için daha hızlı bir oranda serbest bırakılır.

6-Cildi Temizler : C vitamini bileşeni kırışıklık ve lekelerin azalmasına yardımcı olur.Limon suyu hem kandaki toksinleri temizler,hem de cildin temiz kalmasına yardımcı olur. Aslında onların görünümünü azaltmaya yardımcı olması için izlere doğrudan uygulanabilir.

7-Nefesinizi Tazeler : Sadece bu değil,diş ağrısı ve diş eti iltihabını hafifletmeye de yardımcı olabilir.Stirik asid diş minesine zarar verebilir,bu yüzden bunu gözlemlemeniz gerekir.

8-Solunum Problemlerini Hafifletir : Ilık limon suyu göğüs enfeksiyonlarından kurtulmak ve sinir bozucu öksürüğün durdurulmasına yardımcı olur.Astım ve alerjisi olan insanlara da yardımcı olduğu düşünülüyor.

9-Zinde Tutar : Vücudunuz ve zihniniz strese yenik düştüğünde,C vitamini tüketilmesi gereken ilk şeylerden biridir. Daha önce de belirtildiği üzere,limon C vitamini ile doludur.

10-Kahve Alışkanlığını Yenmeye Yardımcıdır : Ilık limonlu su içtikten sonra , çoğu insanın sabah kahve içmek için daha az özlem duyduğu görülmektedir.

Peki neden soğuk su değil de ılık su olmak zorunda ? Şöyle anlatalım; Soğuk su büyük bir olasılıkla vücudun bir şok ya da stres faktörünü tetikler.Soğuk su işlemek için vücudun enerjisini alır.

Tarif gerçekten çok basit : Bir bardak ılık su (sıcak değil) ve yarım limonun suyu.

Bu yazı 420 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU