Makyajla Uyumanın Cilde Zararları

Paylaş
 

Makyajla uyumanın ne gibi zararları var konusunda bir çoğumuz yeterli bilgiye sahip değiliz. Her ne kadar bu şekilde uyumayacağımızı biliyor olsak da bazen tembellik ağır bastırıyor ve makyajlı bir şekilde uyuyabiliyoruz. Bir geceden ne olacak düşüncesi ile yatağa girebiliriz ancak o bir gece bile cildimize zarar vermeye yetebilir.

İş yorgunluğu veya eğlence merkezlerinde fazlaca gezdikten sonra eve geldiğimizde gücümüz kalmıyor ve makyajı temizlemeden yorgun bir şekilde yatağa koşuyoruz. Bir gece böyle uyuyayım bir kereye mahsus ne olacak diyoruz ancak işte o bir gece makyajlı olarak uyumanın bile cildinize zarar vereceğini sakın unutmayın.

Cildimizin geceleri temiz olarak kalması gerekmektedir çünkü cildimiz geceleri çalışarak kendini yeniler. Cildimizde bulunan makyajla ya da fondötenle uyumak bu yenileme işlemine engel olacaktır. Kesinlikle makyajla uyumayı alışkanlık haline getirmeyin ve elinizden geldiği kadar bir kez olsa dahi makyajı çıkarmadan uyumamanızı tavsiye ederiz. Uyurken cildimizde bulunan hangi makyaj malzemesi ne gibi zararlar veriyor hep beraber görelim.

Fondöten

Biz kadınların en çok kullandığı ürünün kesinlikle fondöten olduğunu çok iyi biliyoruz. Cildimizi daha iyi kapatmak için kalın bir tabaka halinde sürdüğümüz bu ürün gün boyu cildimizin hava almasını engellediği gibi hava kirliliği ve egzos dumanına maruz kalarak cildimizi olumsuz etkilemektedir. En önemli zararı ise cildimizin yenilenmesini engelleyerek, cildimizde çok erken yaşta kırışıklıkların oluşmasına ve akne oluşumuna neden olur.

Makyaj bazı

Daha iyi sonuçlara ulaşmak için kullandığımız makyaj bazının da cildimize zararı var ancak bu durum sizin kullanım şeklinize bağlıdır. Kullanmış olduğunuz makyaj bazı gün buyunca cildiniz ile beraberse işte o zaman çok zararlı diyebiliriz. Nasıl bir zarar görüyorum diyorsanız, çevreden yayılan bakteriler makyaj bazı sayesinde cildinizde gün boyu sizinle birlikte kalıyor. Bu konuda sizlere şunu söyleyebilirim, Kullanmadan önce ve sonra cildinizi doğru bir şekilde temizleyip, nemlendirme işlemi yaparsanız makyaj bazının zararı olmaz.

Ruj

Biz kadınlar rujun dudaklarımıza kuruluğa ve çatlağa neden olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunları bilmemize rağmen rujla uyumak düşünülmemesi gereken bir şeydir. Uykuya dalmadan önce rujumuzu iyi bir şekilde temizledikten sonra dudak peeling’i kullanmaya özen göstermeliyiz. Size önerim mutlaka dudaklarınıza dudak nemlendiricisi sürmenizdir.

Maskara

Çok sık göz makyajı ile uyuyan kişilerdenseniz bu yazdığımı mutlaka okumanızda fayda var. Maskarada bulunan partiküller kıl köklerinin tıkanmasına yol açarak kirpiklerinizin tahriş olmasına sebep olur. Kirpikleriniz tahrişe maruz kalırsa, bakterilerin neden olduğu göz nezlesine yakalanmanız kaçınılmaz olabilir. Bu söylediklerimiz sizi yeterince korkutmuyorsa, kirpiklerinizin kolayca kırılacağını da sakın unutmayın.

Bu yazı 375 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve gergin hissederek güne başlayabilirsiniz. Bugün dikkatinizi kendinize yöneltecek ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Özellikle gergin ve öfkeli davranmış olduğunuz eski günleri hatırlayacaksınız ve bu davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Aslında tarzınızı ve alışkanlıklarınızı değiştiriyorsunuz fakat karşılaştığınız olayların zorlayıcı etkisi ile bilinçaltınız uyanabilir ve eski davranışlarınız ortaya çıkabilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik gelişmeleri bekleyin. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Olabileceklerden daha büyük istekler içinde olabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bilgisayar teknolojisi ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bilgiye sahip kişilerle karşılaşabilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Kişisel gelişim ve bilinçaltını araştıran konular ilginizi çekecek. Ayrıca fantastik konular, yoga ve meditasyon benzeri konulara ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz işlere dikkatinizi odaklarsanız, başarılı olacaksınız. Bu arada dedikodular ile fazla ilgilenmeyin ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Aklınız yerine duygularınız ile davranırsanız, başarılı olacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Baskı yaratan durumlar olabilir fakat disiplinli ve kararlı bir tavır sergileyeceksiniz ve büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve azimli olduğunuz bir dönemdesiniz. Hem kendi sağlığınız ile ilgileneceksiniz, hem de yakınlarınızın sağlığına özen göstereceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yeni gelişmeler olabilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Uzun zamandır ertelediğiniz ufak tefek işleri, dosya veya dolap düzenlemelerini gün içinde tamamlayabilirsiniz. İyimser ve neşeli tavırlarınız iş arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin dikkatini çekecek. Birleştirici ve uyumlu yaklaşımlarınız, çevrenizdekiler arasında oluşan küçük kırgınlıkları iyileştirip, büyük değişimler yaratabilir. Kendi içinize yönelip, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Dernek ve vakıf çalışmalarında bulunabilir, size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenebilirsiniz. Farklı görüşleriniz olabilir fakat fikirlerinizi kabul ettirmek için uğraşmak yerine araştırmalarınızı derinleştirirseniz, ilginç buluşlarınız olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve isteklerinizi enerjik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Yapıcı ve kararlı tutumunuz ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine duygularınız ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Aslında kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güce sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat iddialaşmasanız iyi olacak.
KOVA BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Çılgınlık sayılabilecek davranışlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat yakınlarınızın desteğini alacaksınız ve olaylar karşısındaki gerilim ve öfkenizi yatıştırmayı başaracaksınız. Daha doğrusu arkadaşlarınız ve yakın çevrenizin sözleri sizi yatıştıracak. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Enerji fazlanızı spor yaparak ve seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Bu arada kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek fakat duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve duyduğunuz haberler keyfinizi yerine getirecek. Düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olacak kişiler ile karşılaşabilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin desteğini isteyebilirsiniz. Daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız ve böylece ilişkilerinizde ortaya çıkan sorunlar ile başa çıkabileceksiniz. Bu arada bazı karışıklıklar olsa bile sorunlar ile başa çıkmak için yeni stratejiler yapabilirsiniz.