Neyse Yüz Şeklin, Çıksın Saç Stilin

yuz sekilleri

Sosyal medyada gezinirken, dedikodu konumuz olur kimin nasıl göründüğü, saç kesiminin nasıl olduğu.. En iyi kuaföre saçını kestirmiş olsalar bile, bazen o modelin o kişiye yakışmadığını düşünürüz. Peki, hiç bunun nedenini düşündün mü? Haydi birlikte öğrenelim!

Kişinin Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Yüz şekilleri hakkında bilgiye sahipsen; sana yakışan saç modeline yakınlaştın. Eğer bilmiyorsan da; aynanın karşısına geç ve yüzünü incele. Yüz şekilleri nelerdir? diye düşünmene gerek yok. Çünkü fotoğraftaki seçeneklerden biri mutlaka senin yüz tipindir. Cevabını bulduysan devam edelim. Bakalım yüz şekline göre saç modelleri nelerdir?

Kalp Yüz Şekli

Kalp şeklinde bir yüze sahipsen, düz kahkul kesimleri tam sana göre. Saçlarına biraz da kat verdirerek, ışıl ışıl parlayan bir güzelliğe sahip olabilirsin!

Oval Yüz Şekli

Eğer bu yüz tipine sahipsen, bil ki çok şanslısın! Her saç modelinin gittiği bu yüz stiline, en çok yakıştırdığımız elbette ki longbob kesimi. Eminiz ki sana da çok yakışacak!

Kare Yüz Şekli

Bu yüz stiline sahip olan kadınların, ne kadar çekici olduğu bilinir. Senin ki de böyle ise, çekici olduğunu bilmelisin. Kare yüzün favori kesimi ise; uzun ve yarı perçemli saçlar!

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen yüze sahip olan kişilerin, alınları da geniş olmaktadır. Bunun için katlı kesimler tercih edebilirsin. Böylelikle hem daha hacimli duracak, hem de yüzünü daha yuvarlak gösterecektir. Ayrıca at kuyruğunun en çok yakıştığı yüz tipi olduğunu da söylemeden geçmeyelim!

Yuvarlak Yüz Şekli

Bu yüz şekline sahipsen, saçlarını omuz hizasında kestirebilir ve kat verdirebilirsin. Böylelikle yüzün daha ince ve uzun görünecektir.

Dikdörtgen Yüz Şekli

Bu yüz stiline sahip olan kişiler, doğru saç stilini bulmakta zorlanabilirler. Ayrı bir çekicilik katan bu yüz stiline sahip kişiler, yüzünü daha yuvarlak gösterebilmek için perçem tercih edebilirler. Ayrıca doğal dalgalı saçlar senin favorin olmalı!

Elmas Yüz Şekli

Elmas yüz stiline sahipsen, senin trendin bob kesim olmalı! Özellikle kulak hizasında bir kesim yaptırırsan, sen de ne kadar yakışacağını göreceksin. Düz fönle beraber harika gözükeceksin!

Bu yazı 155 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Turizm ve otelcilik okuyor ve aynı zamanda araştırmacı yazar..
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45