Portakal Yağı İle Yüz Ve Vücut Bakımı

Paylaş
 

İçindeki C vitamini ile kış mevsiminde hastalıklardan koruyan portakal, cilt problemleri için de oldukça faydalıdır. Taze tüketildiğinde cildi içeriden besleyen portakalın, yağı da cilde sürüldüğünde kırışıklık ve aknelerin önüne geçer, oluşmuş yara ve yanıkların çabucak iyileşmesini sağlar. İçindeki A,E,B vitaminleri ve fosfor, magnezyum, demir, potasyum ile cildin kırışmasının önüne geçer ve cilde canlı bir görüntü katar. İçindeki vitaminleri kaybetmemesi için soğuk presleme yöntemi ile üretilmiş, organik yağlar kullanmak gereklidir.

Portakal Yağı İle Vücut Bakımı

Keskin kokusu ile sakinleştirici etkisi bulunan portakalın yağı, banyo suyuna birkaç damla damlatılarak, tüm cilt dokusunun beslenmesini ve vücudun rahatlamasını sağlayacaktır. Yara ve yanık tedavisinde de kullanılan portakal yağı, uygulanmak istenen bölgeye direkt olarak iki damla damlatılır ve bastırmadan sürülür.

Sivilceli Bölgeye Portakal Yağı

Gece yatmadan önce, makyajdan arındırılan cilde direkt, sivilcelerin üzerine pamuk yardımı ile portakal yağı uygulanır. Her gece yapılan bu işlem kısa sürede etkisini gösterecek ve sivilcelerin yavaşça yok olmasını sağlayacaktır. Uzmanlar portakal yağı uygulanmış cildin, güneş ışığına çıkmasını önermemektedir.

Selülitli Bölgeye Portakal Yağı

Cildi sıkılaştıran ve kan dolaşımını hızlandıran portakal yağı, selülit oluşumunu da önlemektedir. Düzenli beslenme ve günlük yapılan kısa yürüyüşlere ek olarak selülitli bölgeye günde bir defa iki damla portakal yağı ile masaj yaparak, kısa sürede selülitlerin yok olduğu görülebilir. Selülitli bölgeye tek kullanıldığı gibi buğday yağı ile karıştırılıp ta uygulanabilmektedir.

Bu yazı 322 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU