Sabah Yapılacak Bakımlar

Paylaş
 

Her zaman, bakımlı olmaya ve güzel görünmeye önem veren kadınlar, sabah yataktan kalktığı andan itibaren, düzenli bazı alışkanlıklar edinmelidir. Sabah birkaç dakika ayırarak yapılan bazı alışkanlıklar, bütün gün bakımlı, enerjik ve formda kalmanızı sağlayacaktır.

cilt_temizleme_yontemleri_h953-e1391683684425

Kahvaltıdan Önce Yapılacak Bakımlar

1- Sabah enerjik kalkmak için yatak odasının, günlük en az yarım saat havalandırılması gereklidir.

2-  Yatak tan kalktığınız anda pencereyi açıp derin derin nefes alarak vücudunuza oksijen doldurarak güne başlayabilirsiniz. Bu hem enerjinizi artıracaktır hem de vücudunuza dolan oksijen, cildinizi canlandıracaktır.

3-  Kahvaltıdan önce, bir bardak ılık su içerek vücudunuzda biriken toksinlerden kurtulabilirsiniz. Aç karnına içilen su, metabolizmayı hızlandırır, cildi parlatır.

4- Yüzünüzü yıkarken, gözlerinize su temas etmesini sağlayarak, göz bebeklerinin de yıkanmasını sağlamalısınız. Böylece gözlerdeki beyaz tabakanın rengi açılacak ve gözler rahatlayacaktır.

5- Gece geç yatan, uykusunu alamayan kadınların yüzünde, gözlerinde şişmeler meydana gelmektedir. Buzdolabının buzluk bölümüne yerleştirilen soda veya maden suyu kalıpları, yüz ve göz çevresinde gezdirilmelidir. Bir süre sonra gözlerde ve ciltte rahatlama sağlanır.

5- Yüz yıkandıktan sonra, cilt tipine uygun bir tonik ve nemlendirici kullanılmalıdır.

Kahvaltı Enerjiniz Ve Cildiniz İçin En Önemli Öğündür

Çoğu insan kahvaltıyı önemsemez ve geçiştirir. Oysa kahvaltı, sağlıklı bir cildin ve kilo kontrolünün anahtarıdır.

1- Kahvaltıda tam tahıllardan yapılmış iki dilim ekmek, yanında peynir, zeytin, yumurta ve en önemlisi, söğüş yapılmış domates, salatalık, roka, tere yenmelidir. Böyle bir kahvaltı metabolizmayı hızlandıracak ve bedeninizin tamamen rahatlamasını sağlayacaktır.

2- Dışarı çıkmadan en az yirmi dakika önce güneş kremi kullanılmalı, güneşin cildi yaşlandırmasına ve lekeler oluşturmasına izin verilmemelidir.

Bu yazı 691 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU