Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Uzun, parlak ve en önemlisi sağlıklı saçlar çoğu kadının hayalidir. Özelikle sağlıklı saç uzatma dönemi oldukça zor bir süreç olduğundan dolayı kadınların en çok zorlandığı dönemdir.

Her gün kullanılan saç şekillendirici ürünler, özellikle büyük şehirlerde kaçınılmaz bir durum haline gelen hava kirliliği, stresli yaşam biçimleri ve uygulanan sağlıksız diyetler saç köklerini derinlemesine etkileyerek saçın cansız, sağlıksız ve güçsüz olmasına sebep olmaktadır.

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç uzatmak oldukça uzun bir dönemdir. Saç uzatırken uygulanması ve dikkat edilmesi gereken belli başlar hususlar bulunmaktadır. Saç uzatma döneminde sağlıklı saç uzatma yöntemleri adım adım uygulandığı zaman oldukça etkilidir.

  1. Günlük Su Tüketimi

İnsan vücudunun en önemli ihtiyaçlarından olan su sağlıklı saçlar içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Saç köklerinin ve tellerinin gerekli nemi alabilmesi için mutlaka günlük su tüketimi yapılmalıdır.

  1. Saç Diplerine Düzenli Masaj

Her gece uyumadan önce saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yapılması kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırır. Bu yöntem saç hücrelerin aktif hale getirecektir.

  1. Bitkisel Yağ Kullanımı ve Saç Maskeleri

Saç diplerini besleyen, saçın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayan yağlar bulunmaktadır. Bunlar;  Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, jojoba yağı, aloe vera jeli. Bu yağlardan saç kürleri hazırlayarak saçların çok daha sağlıklı olması sağlanabilir.

Bu yazı 131 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45