Selülitlerden Nasıl Kurtulunur?

Paylaş
 

Selülit, genel kanının aksine her yaş ve kilodaki kadınlarda görülebilen bir hastalık türüdür. Selülit oluşmasının başlıca sebebi; selülitli bölgenin uzun süre hareketsiz kalmış olması ve kan dolaşımının o bölgede azalmış/yavaşlamış olmasıdır. Bu sebeple selülit yalnızca kilolu kadınlarda değil mankenlerde bile görülebilir.

 Selülit Genlerle Anneden Aktarılıyor

Selülit aslında genetik olarak aktarımı olan bir durum. Genlere tam olarak kodlanmayan ama selülit oluşumunun zeminini hazırlayan genlerin aktarıldığı bu durumlarda, anne selülitli ise kızının da selülitli olma ihtimali çok yüksek.

Anti-cellulite-Patch

Selülitleri Nasıl Yok Edilir?

Sorunu ortadan kaldırmak hatta oluşmasını engellemek için öncelikle onun oluşum sebeplerine ve ilerlemesini tetikleyen unsurlara bakmak gerekir. Selülitin oluşumundaki bilinen ana sebepler;

 • Genetik sebepler
 • Dolaşım bozukluğu rahatsızlıkları
 • Hormonsal bozukluklar
 • Hareketsizlik
 • Çok hızlı kilo alıp vermek
 • Çok fazla yağlı yiyecek tüketmek şeklindedir.

Bu etkilerin önüne geçip ilerleme durdurulmadığında selülit vücuttan atılması zor hale gelecek ve iyileşme sürecini uzatacaktır.

 En Ekili Selülit Tedavi Yöntemleri

Çağımızda teknolojinin gelişmesi ve hareketliliğin azalması ile artan selülit şikayetlerinin önüne geçmek mümkün. Kadınların %80’ inin şikayetçi olduğu, kiminde dışarıdan da görülebilen selülitin çok çeşitli tedavi yöntemleri var.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; selülitten kurtulmanın yolları arasında mezoterapi, dolaşım masajları ve ozon tedavisi en etkili olanları. Bununla birlikte tercih edilen diğer yöntemler arasında; lenf drenaj, akupunktur, lazer terapi, ultrason, llipoelektro, basınç terapisi ve ozon banyosu yer alıyor.

Mezoterapi ise en çok tercih edilen selülit tedavi yöntemi. Mezoterapi ile selülit tedavisinde tekniğin temelinde şırınga aracılığı ile doğal yağ parçalayıcı enjeksiyonlar kullanılmaktadır.

En Ucuz Selülitten Kurtulma Yöntemi

Maddi gücünüzün teknolojik yöntemlere yetmeyeceğini düşünüyor ya da doğal yollara vücudunuzun iç savaşı ile selülitlerinizden kurtulmak isterseniz evde, kendiniz de tedavi uygulayabilirsiniz. Kişisel bakım marketlerinde rahatlıkla bulabileceğiniz kuru vücut fırçalarından edinerek her gün selülitli görüntüsünden şikayetçi olduğunuz bölgeye kuru masaj yaparak selülitlerinizi yok edebilirsiniz.

Her gün yapmanın kesin sonuca ulaştırdığı bu selülitlerle savaş yöntemi sayesinde 1 ay gibi kısa bir sürede gözle görünür bir fark oluşturulabilir.

Bu yazı 971 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve gergin hissederek güne başlayabilirsiniz. Bugün dikkatinizi kendinize yöneltecek ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Özellikle gergin ve öfkeli davranmış olduğunuz eski günleri hatırlayacaksınız ve bu davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Aslında tarzınızı ve alışkanlıklarınızı değiştiriyorsunuz fakat karşılaştığınız olayların zorlayıcı etkisi ile bilinçaltınız uyanabilir ve eski davranışlarınız ortaya çıkabilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik gelişmeleri bekleyin. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Olabileceklerden daha büyük istekler içinde olabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bilgisayar teknolojisi ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bilgiye sahip kişilerle karşılaşabilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Kişisel gelişim ve bilinçaltını araştıran konular ilginizi çekecek. Ayrıca fantastik konular, yoga ve meditasyon benzeri konulara ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz işlere dikkatinizi odaklarsanız, başarılı olacaksınız. Bu arada dedikodular ile fazla ilgilenmeyin ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Aklınız yerine duygularınız ile davranırsanız, başarılı olacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Baskı yaratan durumlar olabilir fakat disiplinli ve kararlı bir tavır sergileyeceksiniz ve büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve azimli olduğunuz bir dönemdesiniz. Hem kendi sağlığınız ile ilgileneceksiniz, hem de yakınlarınızın sağlığına özen göstereceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yeni gelişmeler olabilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Uzun zamandır ertelediğiniz ufak tefek işleri, dosya veya dolap düzenlemelerini gün içinde tamamlayabilirsiniz. İyimser ve neşeli tavırlarınız iş arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin dikkatini çekecek. Birleştirici ve uyumlu yaklaşımlarınız, çevrenizdekiler arasında oluşan küçük kırgınlıkları iyileştirip, büyük değişimler yaratabilir. Kendi içinize yönelip, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Dernek ve vakıf çalışmalarında bulunabilir, size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenebilirsiniz. Farklı görüşleriniz olabilir fakat fikirlerinizi kabul ettirmek için uğraşmak yerine araştırmalarınızı derinleştirirseniz, ilginç buluşlarınız olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve isteklerinizi enerjik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Yapıcı ve kararlı tutumunuz ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine duygularınız ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Aslında kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güce sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat iddialaşmasanız iyi olacak.
KOVA BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Çılgınlık sayılabilecek davranışlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat yakınlarınızın desteğini alacaksınız ve olaylar karşısındaki gerilim ve öfkenizi yatıştırmayı başaracaksınız. Daha doğrusu arkadaşlarınız ve yakın çevrenizin sözleri sizi yatıştıracak. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Enerji fazlanızı spor yaparak ve seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Bu arada kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek fakat duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve duyduğunuz haberler keyfinizi yerine getirecek. Düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olacak kişiler ile karşılaşabilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin desteğini isteyebilirsiniz. Daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız ve böylece ilişkilerinizde ortaya çıkan sorunlar ile başa çıkabileceksiniz. Bu arada bazı karışıklıklar olsa bile sorunlar ile başa çıkmak için yeni stratejiler yapabilirsiniz.