Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Paylaş
 

Şifon, günlük yaşamda her ne kadar kullanım için tercih edilmese de, iş yerinde şıklıktan yana olan kadınlar için en iyi tercihtir. Şifon bluzlar kadar şifon gömlekler de bu sezonda vitrinlerde yer alıyor. Pantolon, etek ve şort ile en rahat kombin edilebilen gömlekler, bu özelliği ile iş hayatı kadar sokak modasında da kullanılıyor.

Günlük Şifon Gömlek Kombinleri

Şifon gömleklerin uçuşan bir yapısı vardır. Bu nedenle günlük hayatta oldukça rahat bir seçim olacaktır. Klasik model şifon gömlekleri ofiste veya sokak modasında skinny pantolonlarla kombin edebilirsiniz. Bu tercihlerinize stiletto, ince bir kemer ve çok özenilmemiş saçlar çok yakışacaktır. Şifon gömlekler genellikle bol yapıda oldukları için dar, boru paça pantolonlarla kullanmayı tercih etmelisiniz. Kombini uzun kolyeler, deri detaylar ya da beğendiğiniz her tür takıyla kombini zenginleştirmeyi ihmal etmeyin.

sifon-gomlek

Bir Şifon Yeter

Eğer şifon gömlek modellerini beğeniyor ve severek kullanıyorsanız, gardolabınızda birkaç çeşit şifon gömlek bulundurarak zamansız davetlerde dahi en şık olmaya aday olabilirsiniz. Günlük hayatta uçuşan V yaka dekolteli şifon gömlekleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında boynu fularlı modelleri kalem eteklerle kombin ederek ofiste kullanabilirsiniz. Nikâh töreni gibi özel davetlerde ise kolsuz şifon gömlekleri, taba rengi spor veya düğmeli yüksek bel eteklerle kombin edebilirsiniz. Spor şıklıktan hoşlanan kadınlar ise şifon gömlekleri deri etek ve aksesuarlarla rahatlıkla kombin edebilirler.

Şifon Gömlek Kullanırken Dikkat

Kullanımı her ne kadar kolay ve her kombinde rahatlıkla tercih edilebilecek olsa da, şifon gömlekler özenli kullanılmalıdır. Gelişi güzel yapılmış, yanlış aksesuarlar tercih edilmiş bir kombinde şifon gömlek albenisini yitirecek ve özensiz görünecektir. Her ortamda rahatlıkla kullanılan şifon gömlekleri mekâna göre kombin etmeniz gerekir. Özel davet ve ofis içerisinde krem, siyah sütlü kahve vb. tonlardaki renklerle beyaz klasik şifon gömlekleri kullanmalısınız. Parıltılı gümüş aksesuarlar ise en uygun tercih olacaktır. Çok fazla iddialı görünmek istemiyorsanız canlı renklerle kombin etmekten kaçınmalısınız. Yapısı gereği ince bir dokusu olan şifon gömleğin içine aynı renklerde askılı veya straplez badi giymelisiniz. Gece eğlenmeye veya özel bir yere gidiyorsanız badi yerine siyah büstiyer kullanabilirsiniz. Gömleğinizde detaylar bulunuyor ve bunların fark edilmesini istiyorsanız saç modeli tercihini at kuyruğu veya topuzdan yana kullanın.

Bu yazı 1569 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve gergin hissederek güne başlayabilirsiniz. Bugün dikkatinizi kendinize yöneltecek ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Özellikle gergin ve öfkeli davranmış olduğunuz eski günleri hatırlayacaksınız ve bu davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Aslında tarzınızı ve alışkanlıklarınızı değiştiriyorsunuz fakat karşılaştığınız olayların zorlayıcı etkisi ile bilinçaltınız uyanabilir ve eski davranışlarınız ortaya çıkabilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik gelişmeleri bekleyin. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Olabileceklerden daha büyük istekler içinde olabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bilgisayar teknolojisi ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bilgiye sahip kişilerle karşılaşabilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Kişisel gelişim ve bilinçaltını araştıran konular ilginizi çekecek. Ayrıca fantastik konular, yoga ve meditasyon benzeri konulara ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz işlere dikkatinizi odaklarsanız, başarılı olacaksınız. Bu arada dedikodular ile fazla ilgilenmeyin ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Aklınız yerine duygularınız ile davranırsanız, başarılı olacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Baskı yaratan durumlar olabilir fakat disiplinli ve kararlı bir tavır sergileyeceksiniz ve büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve azimli olduğunuz bir dönemdesiniz. Hem kendi sağlığınız ile ilgileneceksiniz, hem de yakınlarınızın sağlığına özen göstereceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yeni gelişmeler olabilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Uzun zamandır ertelediğiniz ufak tefek işleri, dosya veya dolap düzenlemelerini gün içinde tamamlayabilirsiniz. İyimser ve neşeli tavırlarınız iş arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin dikkatini çekecek. Birleştirici ve uyumlu yaklaşımlarınız, çevrenizdekiler arasında oluşan küçük kırgınlıkları iyileştirip, büyük değişimler yaratabilir. Kendi içinize yönelip, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Dernek ve vakıf çalışmalarında bulunabilir, size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenebilirsiniz. Farklı görüşleriniz olabilir fakat fikirlerinizi kabul ettirmek için uğraşmak yerine araştırmalarınızı derinleştirirseniz, ilginç buluşlarınız olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve isteklerinizi enerjik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Yapıcı ve kararlı tutumunuz ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine duygularınız ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Aslında kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güce sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat iddialaşmasanız iyi olacak.
KOVA BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Çılgınlık sayılabilecek davranışlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat yakınlarınızın desteğini alacaksınız ve olaylar karşısındaki gerilim ve öfkenizi yatıştırmayı başaracaksınız. Daha doğrusu arkadaşlarınız ve yakın çevrenizin sözleri sizi yatıştıracak. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Enerji fazlanızı spor yaparak ve seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Bu arada kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek fakat duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve duyduğunuz haberler keyfinizi yerine getirecek. Düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olacak kişiler ile karşılaşabilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin desteğini isteyebilirsiniz. Daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız ve böylece ilişkilerinizde ortaya çıkan sorunlar ile başa çıkabileceksiniz. Bu arada bazı karışıklıklar olsa bile sorunlar ile başa çıkmak için yeni stratejiler yapabilirsiniz.