Sivilce izlerini geçiren etkili maske

Paylaş
 

Sivilce izlerinden nasıl kurtuluruz?

Sivilceler, hormonal dengesizlikler, sağlıksız olarak beslenme gibi benzer etkenler yüzünden meydana gelir. Özellikle yağlı ciltler sivilce problemiyle daha çok savaşırlar. Bu durumu önlemek için bazı durumlarda daha dikkatli olmak gerekir:

 • Elimizden geldiği kadar Cildi temiz tutmak
 • Cilt bakımında doğru ürünü seçmek
 • Bol su içmeye özen göstermek
 • Sağlıklı beslenmek, sivilce oluşumunu önlemek için dikkat etmeniz gereken konulardır.

Henüz ortaya çıkmamış olan sivilcelerle oynamak , sivilcelerin iz bırakmasına neden olur. Ancak ne var ki bazı sivilceler bunları yapmamış olsanız bile iz bırakabilir. Bu izlerden kurtulmak için doğal yollara başvurmak en mantıklısı olacaktır. Evde bulun ürünlerle kolayca yapabileceğiniz maskelerle sivilce izlerinden ve lekelerinden kurtulmak mümkün!

Elma sirkesi ile sivilce izlerine son verebilirsiniz,

1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırın ve pamuk yardımıyla cildinize yavaşça uygulayın. Yatmadan 15-30 dk önce uygularsanız, cildinizde daha uzun süre tutarak etkisini kat kat artırmış olursunuz. Sabah uyandığınızda ilk işiniz cildinizi yıkamak ve nemlendirmek olsun..

Karbonat Maskesi

1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı suyu birbirine katarak iyice karıştırın. Macun kıvamına getirdikten sonra sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye uygulayın ve ortalama 10-15 dakika civarı bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Karbonatı aktif halde olan sivilcelerin üzerine uygulamamaya dikkat edin. Bu durum sivilcelerin artmasına neden olabilir.

C vitamini ile cildinizi yenileyin!

Portakal, limon şeklinde C vitamini içeren besinler kolajen üretimini çoğaltarak cildinizi yeniler. Aynı zamanda renk açıcı özelliğe sahiptirler. Bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten hemen sonra yüzünüzü sudan geçirin ve nemlendirin.

Yoğurt maskesi

Yoğurt, içeriğindeki laktik asit etkisiyle cildi beyazlatır ve aynı zamanda sivilcelerin cilde verdiği zararı azaltır. Yoğurdu direkt olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Daha çok yoğun kıvamlı bir maske elde etmek istiyorsanız, toz haline gelmiş yulaf ezmesiyle birlikte yoğurdu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve ortalama 20 dakika civarı bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda, sivilce izlerinin azaldığını net bir şekilde göreceksiniz.

Salatalık maskesi

Salatalık içerisinde bulunan yatıştırıcı özelliği sayesinde, sivilcenin cilde verdiği zararı azaltır. Kızarıklıkları yok eder. Salatalığı rende yaparak yada dilimleyerek sivilce izlerinin üzerine uygulayabilirsiniz. Ortalama 30 dakika civarı bekledikten sonra yüzünüzü soğuk bir suyla durulayın. Bu maskeyi her gün düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ederiz.arak uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 275 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve gergin hissederek güne başlayabilirsiniz. Bugün dikkatinizi kendinize yöneltecek ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Özellikle gergin ve öfkeli davranmış olduğunuz eski günleri hatırlayacaksınız ve bu davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Aslında tarzınızı ve alışkanlıklarınızı değiştiriyorsunuz fakat karşılaştığınız olayların zorlayıcı etkisi ile bilinçaltınız uyanabilir ve eski davranışlarınız ortaya çıkabilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik gelişmeleri bekleyin. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Olabileceklerden daha büyük istekler içinde olabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bilgisayar teknolojisi ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bilgiye sahip kişilerle karşılaşabilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Kişisel gelişim ve bilinçaltını araştıran konular ilginizi çekecek. Ayrıca fantastik konular, yoga ve meditasyon benzeri konulara ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz işlere dikkatinizi odaklarsanız, başarılı olacaksınız. Bu arada dedikodular ile fazla ilgilenmeyin ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Aklınız yerine duygularınız ile davranırsanız, başarılı olacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Baskı yaratan durumlar olabilir fakat disiplinli ve kararlı bir tavır sergileyeceksiniz ve büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve azimli olduğunuz bir dönemdesiniz. Hem kendi sağlığınız ile ilgileneceksiniz, hem de yakınlarınızın sağlığına özen göstereceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yeni gelişmeler olabilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Uzun zamandır ertelediğiniz ufak tefek işleri, dosya veya dolap düzenlemelerini gün içinde tamamlayabilirsiniz. İyimser ve neşeli tavırlarınız iş arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin dikkatini çekecek. Birleştirici ve uyumlu yaklaşımlarınız, çevrenizdekiler arasında oluşan küçük kırgınlıkları iyileştirip, büyük değişimler yaratabilir. Kendi içinize yönelip, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Dernek ve vakıf çalışmalarında bulunabilir, size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenebilirsiniz. Farklı görüşleriniz olabilir fakat fikirlerinizi kabul ettirmek için uğraşmak yerine araştırmalarınızı derinleştirirseniz, ilginç buluşlarınız olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve isteklerinizi enerjik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Yapıcı ve kararlı tutumunuz ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine duygularınız ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Aslında kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güce sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat iddialaşmasanız iyi olacak.
KOVA BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Çılgınlık sayılabilecek davranışlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat yakınlarınızın desteğini alacaksınız ve olaylar karşısındaki gerilim ve öfkenizi yatıştırmayı başaracaksınız. Daha doğrusu arkadaşlarınız ve yakın çevrenizin sözleri sizi yatıştıracak. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Enerji fazlanızı spor yaparak ve seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Bu arada kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek fakat duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve duyduğunuz haberler keyfinizi yerine getirecek. Düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olacak kişiler ile karşılaşabilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin desteğini isteyebilirsiniz. Daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız ve böylece ilişkilerinizde ortaya çıkan sorunlar ile başa çıkabileceksiniz. Bu arada bazı karışıklıklar olsa bile sorunlar ile başa çıkmak için yeni stratejiler yapabilirsiniz.