Sivilce izlerini geçiren etkili maske

Paylaş
 

Sivilce izlerinden nasıl kurtuluruz?

Sivilceler, hormonal dengesizlikler, sağlıksız olarak beslenme gibi benzer etkenler yüzünden meydana gelir. Özellikle yağlı ciltler sivilce problemiyle daha çok savaşırlar. Bu durumu önlemek için bazı durumlarda daha dikkatli olmak gerekir:

 • Elimizden geldiği kadar Cildi temiz tutmak
 • Cilt bakımında doğru ürünü seçmek
 • Bol su içmeye özen göstermek
 • Sağlıklı beslenmek, sivilce oluşumunu önlemek için dikkat etmeniz gereken konulardır.

Henüz ortaya çıkmamış olan sivilcelerle oynamak , sivilcelerin iz bırakmasına neden olur. Ancak ne var ki bazı sivilceler bunları yapmamış olsanız bile iz bırakabilir. Bu izlerden kurtulmak için doğal yollara başvurmak en mantıklısı olacaktır. Evde bulun ürünlerle kolayca yapabileceğiniz maskelerle sivilce izlerinden ve lekelerinden kurtulmak mümkün!

Elma sirkesi ile sivilce izlerine son verebilirsiniz,

1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırın ve pamuk yardımıyla cildinize yavaşça uygulayın. Yatmadan 15-30 dk önce uygularsanız, cildinizde daha uzun süre tutarak etkisini kat kat artırmış olursunuz. Sabah uyandığınızda ilk işiniz cildinizi yıkamak ve nemlendirmek olsun..

Karbonat Maskesi

1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı suyu birbirine katarak iyice karıştırın. Macun kıvamına getirdikten sonra sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye uygulayın ve ortalama 10-15 dakika civarı bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Karbonatı aktif halde olan sivilcelerin üzerine uygulamamaya dikkat edin. Bu durum sivilcelerin artmasına neden olabilir.

C vitamini ile cildinizi yenileyin!

Portakal, limon şeklinde C vitamini içeren besinler kolajen üretimini çoğaltarak cildinizi yeniler. Aynı zamanda renk açıcı özelliğe sahiptirler. Bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten hemen sonra yüzünüzü sudan geçirin ve nemlendirin.

Yoğurt maskesi

Yoğurt, içeriğindeki laktik asit etkisiyle cildi beyazlatır ve aynı zamanda sivilcelerin cilde verdiği zararı azaltır. Yoğurdu direkt olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Daha çok yoğun kıvamlı bir maske elde etmek istiyorsanız, toz haline gelmiş yulaf ezmesiyle birlikte yoğurdu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve ortalama 20 dakika civarı bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda, sivilce izlerinin azaldığını net bir şekilde göreceksiniz.

Salatalık maskesi

Salatalık içerisinde bulunan yatıştırıcı özelliği sayesinde, sivilcenin cilde verdiği zararı azaltır. Kızarıklıkları yok eder. Salatalığı rende yaparak yada dilimleyerek sivilce izlerinin üzerine uygulayabilirsiniz. Ortalama 30 dakika civarı bekledikten sonra yüzünüzü soğuk bir suyla durulayın. Bu maskeyi her gün düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ederiz.arak uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 303 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve bugün kendinizi özgür ve rahat hissedeceksiniz. Çeşitli davetler alabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz. Enerjinizi spor yaparak veya seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Ayrıca fizik güç gerektiren işler yapabilirsiniz. Ancak kendinizi çok fazla yormayın. Beslenmenize ve uykunuza dikkat edin. Aslında bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve keyif aldığınız konular ile ilgileneceksiniz. Böylece sizi rahatsız eden her ne var ise, bütün bunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Sevdiğinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmanız gerekiyor. Aslında ilişkilere bakış açınız değişiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde sevdiklerinizle keyifli programlar yapabilirsiniz. Aile büyüklerinin yaşadığı sorunlardan etkilenebilir ve duygusal baskı hissedebilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranmanız gerekiyor. Zaman zaman içinizden yükselen isyan ve itiraz duygularını dostlarınızın yardımı ile yatıştırabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler ve sosyal aktiviteler sizi rahatlatacak ve üzerinizde hissettiğiniz baskı duygusundan uzaklaşacaksınız. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne hareketli başlayacak ve çeşitli hayaller kuracaksınız. Ancak hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayın. Ani değişiklikler sizi canlandıracak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sürpriz fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. Farklı özelliğe sahip kişiler ve ilginç olaylar dikkatinizi çekecek. Ani kararlar alabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi zorlayabilirsiniz. Aslında enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmanız gereken işleri hızlı yapabilir, sorunlara pratik çözümler bulabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün eski tanıdıklara rastlayabilir, uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızdan haber alabilirsiniz. Öğlene doğru karşılaştığınız olaylar kafanızı karıştırabilir ve ani değişiklikler meydana gelebilir. İlginç toplantılar ve değişik ortamlarda bulunmanız mümkün. Çok çeşitli fikir ve görüşe sahip kişilerin bulunduğu ortamlarda zihin faaliyetiniz hızlı olacak. Fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Bugün karşılaştığınız olaylar ve kişiler size ilham verebilir ancak hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Moralinizi bozan konulardan uzaklaşın ve olayları karamsar açıdan yorumlamayın. Duygusal ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Bu beklentileriniz artıyor fakat gelişmeler sizin beklediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Bu arada büyükleriniz ile ilgili endişeleriniz olabilir. Ancak arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız. Özellikle yaratıcı ve farklı düşünen arkadaşlarınızın fikirlerinden etkilenebilirsiniz ve karamsar düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Dışarı çıkmak ve farklı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Günün ilerleyen saatlerinde kendinizi özgür ve keyifli hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Heyecanlı ve hareketli olacağınız bir gün. Yakınlarınızla ilgilenecek ve size ihtiyacı olan arkadaşlarınızla haberleşeceksiniz. Sabah saatlerinde bazı kaygılarınız olabilir. Hayal gücünüzü uyandıran karşılaşmalar olabilir veya alacağınız bazı haberler yüzünden kaygı duyabilirsiniz. Ancak öğleden sonra haliniz değişecek ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Gizemli konular ve derin araştırmalar ilginizi çekecek. Ölüm ve ölüm ötesi, meditasyon, yoga benzeri konuları araştırabilirsiniz veya bu konuları bilen kişiler ile karşılaşabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde kendinizi gergin ve huzursuz hissedebilirsiniz. Karamsar konular ve endişelerden uzaklaşmanız gerekiyor. Yapılması gereken işlerin zorlayıcı etkisini hissedebilirsiniz. Çünkü beklenenden daha yavaş gelişebilir. Ancak kararlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmeyi başaracaksınız. Ayrıca sezgilerinize güvenebilirsiniz. Hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için uygun zaman. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilir, fantastik filmler izleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli teklifler ve projeler hazırlayabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Hayal kurarak yatmak keyifli gelebilir fakat hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmanız gerekiyor. Üstelik gelişmeler artık sizin istediğiniz yönde... Fakat olması gerekenden daha yavaş olabilir. Ancak karşınıza çıkan sorunlara ilginç çözümler bulabilirsiniz ve iletişim araçları ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisayar teknolojisinin gelişen ürünleri ile ilgilenebilir ve sizi özgürleştirecek projeler yapabilirsiniz. Akşama doğru kendinizi enerjik ve güçlü hissedeceksiniz. İsteklerinizi belirleyebilir ve yeni girişimlerde bulunmak için hazırlık hayabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU