Sivilce izlerini geçiren etkili maske

Paylaş
 

Sivilce izlerinden nasıl kurtuluruz?

Sivilceler, hormonal dengesizlikler, sağlıksız olarak beslenme gibi benzer etkenler yüzünden meydana gelir. Özellikle yağlı ciltler sivilce problemiyle daha çok savaşırlar. Bu durumu önlemek için bazı durumlarda daha dikkatli olmak gerekir:

 • Elimizden geldiği kadar Cildi temiz tutmak
 • Cilt bakımında doğru ürünü seçmek
 • Bol su içmeye özen göstermek
 • Sağlıklı beslenmek, sivilce oluşumunu önlemek için dikkat etmeniz gereken konulardır.

Henüz ortaya çıkmamış olan sivilcelerle oynamak , sivilcelerin iz bırakmasına neden olur. Ancak ne var ki bazı sivilceler bunları yapmamış olsanız bile iz bırakabilir. Bu izlerden kurtulmak için doğal yollara başvurmak en mantıklısı olacaktır. Evde bulun ürünlerle kolayca yapabileceğiniz maskelerle sivilce izlerinden ve lekelerinden kurtulmak mümkün!

Elma sirkesi ile sivilce izlerine son verebilirsiniz,

1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırın ve pamuk yardımıyla cildinize yavaşça uygulayın. Yatmadan 15-30 dk önce uygularsanız, cildinizde daha uzun süre tutarak etkisini kat kat artırmış olursunuz. Sabah uyandığınızda ilk işiniz cildinizi yıkamak ve nemlendirmek olsun..

Karbonat Maskesi

1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı suyu birbirine katarak iyice karıştırın. Macun kıvamına getirdikten sonra sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye uygulayın ve ortalama 10-15 dakika civarı bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Karbonatı aktif halde olan sivilcelerin üzerine uygulamamaya dikkat edin. Bu durum sivilcelerin artmasına neden olabilir.

C vitamini ile cildinizi yenileyin!

Portakal, limon şeklinde C vitamini içeren besinler kolajen üretimini çoğaltarak cildinizi yeniler. Aynı zamanda renk açıcı özelliğe sahiptirler. Bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten hemen sonra yüzünüzü sudan geçirin ve nemlendirin.

Yoğurt maskesi

Yoğurt, içeriğindeki laktik asit etkisiyle cildi beyazlatır ve aynı zamanda sivilcelerin cilde verdiği zararı azaltır. Yoğurdu direkt olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Daha çok yoğun kıvamlı bir maske elde etmek istiyorsanız, toz haline gelmiş yulaf ezmesiyle birlikte yoğurdu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve ortalama 20 dakika civarı bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda, sivilce izlerinin azaldığını net bir şekilde göreceksiniz.

Salatalık maskesi

Salatalık içerisinde bulunan yatıştırıcı özelliği sayesinde, sivilcenin cilde verdiği zararı azaltır. Kızarıklıkları yok eder. Salatalığı rende yaparak yada dilimleyerek sivilce izlerinin üzerine uygulayabilirsiniz. Ortalama 30 dakika civarı bekledikten sonra yüzünüzü soğuk bir suyla durulayın. Bu maskeyi her gün düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ederiz.arak uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 237 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Radikal değişiklikler yapmak isteyenler bugün duygu ve düşüncelerini değiştirmeyi başarabilir ve olayları yeniden yorumlayabilirler. Tabii kendinizi olaylara kaptırmamayı başarabilirseniz... İnatçı ve iddiacı bir tavır içinde bulunmayın. Duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırın. Sevdiklerinizin ilgisi ve dostlarınızın desteği ile karmaşık düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Çok çeşitli düşünceler ve pek çok fikir ortaya çıkabilir fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız biraz zor olabilir. Bugün dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olmalısınız.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün keyfiniz yerinde. Rahat olmak ve tembelleşmek istediğiniz bir gün. Yapmak istediğiniz işler sizin istediğinizden daha farklı olabilir. Fakat mecbur kaldığınız ve sorumluluk almış olduğunuz konuların zorlayıcı etkisi ile harekete geçeceksiniz. Üstelik hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Sportif faaliyetler ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacak ve yakınlarınızla haberleşeceksiniz. Çok uzun zamandır görmediğiniz ve neredeyse unuttuğunuz arkadaşlarınızla karşılaşabilir veya onlardan sürpriz haberler alabilirsiniz. Eskiden niyet ettiğiniz fakat bir türlü yapamadığınız işleri gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Bu arada fazla rahat bir tavır içinde bulunmayın. Yoksa karşınıza çıkan fırsatlar kaçabilir.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve huzursuz başlayabilirsiniz. Huzursuzluğunuzu çevrenize yansıtmaktan kaçının. Kendinizi özgür ve rahat hissetmek istediğiniz bir gün. İçinizden geldiği gibi davranmanız mümkün fakat yanlış anlaşılmalar olabileceğini düşünerek davranın. Aklınızdan geçenleri söylemeden önce bir kez daha gözden geçirin. Ayrıca duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırmadan tepki göstermeyin. Olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, sorunları çözmeniz daha kolay olacak. Tartışma ortamlarından uzak durun.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve heyecanla hazırlanacaksınız. Bakımlı olmak için kendinize özen gösterecek ve gösterişli tavırlarınız ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve bu arada yapmanız gereken işlerin zorlayıcı etkisini hissedebilirsiniz. Fakat yine de istekli ve heyecanlı olacaksınız. Büyük organizasyonlar, ilginç kalabalıklar ve birbirinden çok farklı kişilerin birlikte olduğu ortamlara girebilirsiniz. Farklı çevreler ve ilginç topluluklar içinde bulunmak hayata bakış açınızı değiştirebilir. Yabancılar ve seyahatler keyfinizi yerine getirecek.
BAŞAK BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hareketli ve eğlenceli işler yapabilir, enerjik ve istekli olabilirsiniz. Aynı zamanda sabırsız ve tahammülsüz olmanız da mümkün. Beklentileriniz giderek artıyor ve gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir. Fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranmayı başarabilirsiniz. Bu arada inandığınız şeyler değişiyor olabilir ve hatta idealleriniz tamamen değişebilir. Bugün sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine gidebilirsiniz ve önem verdiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Her zaman yaptığınızdan daha farklı şeyler yapmak isteyebilir, ilginç organizasyonlara ilgi duyabilirsiniz. Alacağınız ani haberler sizi harekete geçirebilir ve çok hızlı programlar yapabilirsiniz. Yakınlarınızın ve size ihtiyacı olan kişilerin ziyaretine gidebilir, yardımcı olmak için gayret gösterebilirsiniz. Düşüncelerinizi değiştirecek durumlar ile karşılaşacağınız bir gün. Tartışmayın ve iddiacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Bugün dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Hem iş arkadaşlarınız ile iletişiminiz güçlü olacak ve ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız, hem de isteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Bulunacağınız ortamlarda neşeli ve rahat tavırlarınızla çevrenizi etkileyecek ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler beklediğiniz gibi olmasa bile bugün rahat olacaksınız ve olumlu yönde düşüneceksiniz. Böylece sorunlar ile başa çıkmanız kolay olacak. Arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bu arada sevdiğinizi ihmal etmeseniz iyi olacak.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler sizi heyecanlandırabilir ve aynı zamanda huzursuzluk duymanıza neden olabilir. Daha önce düşünmediğiniz durumlar karşısında hemen tepki göstermeyin ve duygularınızı denetlemeye çalışın. Bazı gelişmeler düşüncelerinizi değiştirmeniz için sizi zorluyor. Olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, yapmak istediğiniz değişiklikleri de gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz. Bugün dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Arkadaşlarınız ve komşularınız ile tartışmayın. Sevdiğinizin ilgisi sizi rahatlatacak.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve bütün dikkatinizi projelerinize odaklayacaksınız. Bu arada kararsızlık hissettiğiniz konular ile ilgili sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmamaya özen göstermelisiniz. İş arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişim kuvvetli olacak. Çeşitli organizasyonların içinde yer alabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Gerilim ve kararsızlık hissettiğiniz konu ile ilgili kendinizi ve çevrenizi fazla zorlamayın. Şimdilik gelişmeleri akışına bırakın ve yapmak istediğiniz araştırmalara dikkatinizi odaklayın.
BALIK BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Enerjiniz ve canlılığınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzularınız olabilir. Hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Özellikle erkek akrabalarınız ve arkadaşlarınız ile iddialaşmayın. Dikkatinizi yapmak istediğiniz işlere odaklayabilirsiniz ve girişimlerinizde başarılı olabilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Karar vermeniz gereken konularda bazı kararsızlıklarınız olabilir. Gelişmeleri akışına bırakın ve kendinizi fazla zorlamayın. Yolculuk yapmak ve hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek.