Sivilce Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Sivilceleri Kurutmak İçin Etkili 7 Yöntem

Yüzümüzde bir anda beliren sivilceler, can sıkılmalarına ve kendimizi kötü hissetmemize neden olabiliyor. Bu durum karşısında yüzünüzde çıkan bu sivilceden biran önce hızlı bir şekilde kurtulmak istersiniz. Böyle bir durum karşısında haklı olarak cildinizde çıkan bu sivilce ile yaşamak istemezsiniz. Size sunacağımız çözümler ile cildinizde bulunan sivilcelerden kurtulmanız oldukça kolaydır. Bu yazımızda sizlere sivilce kurutma ile ilgili çözümleri tek tek sunmaya çalışacağız.

Beklenmedik anda çıkan sivilceler büyük moral bozukluklarına neden oluyor. Bu şekilde dolaşmak yada cildimizde bulunan sivilceleri kapatmak bir çoğumuz için yeterli çözüm olmuyor. Sizler için hazırladığımız sivilce kurutma yöntemleri ile cildinizde oluşmuş sivilceleri söndürmek oldukça kolay.

Sivilce Kurutma Yöntemleri;

 • Diş Macunu

Diş macunu ile sivilceli bölgeden kurtulmak oldukça etkili ve hızlı bir yöntemdir. Bir miktar diş macununu sivilcenin üzerine sürün ve bir süre bekleyin. İçerisinde bulunan iltihap dışarı çıkacak ve sivilcenin daha hızlı bir şekilde kurumasını sağlayacaktır. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, cildinizde kızarıklık ve yanma görülebilir. Uygulama öncesi küçük bölgede test ederek cildinizin vereceği tepkiyi ölçebilirsiniz.

 • Limon

Yatmadan önce uygulayacağınız bu yöntem oldukça etkilidir. Yarın limonu sivilceli bölgeye dairesel hareketlerle sürün ve bütün gece boyunca yüzünüzde kalmasını sağlayın. Sabah uyandığınızda ılık su ile yıkayabilirsiniz. Sivilceleri kurutmada oldukça etkilidir.

 • Sarımsak

Bir diş sarımsağı uygun bir yerde ezerek sivilcenin üzerine sürün. Yaklaşık 20-25 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyin. Oldukça etkili bir yöntemdir.

 • Beyaz Sirke

Beyaz sirke cildinizde oluşmuş olan sivilceleri kurutmada oldukça etkili bir yöntemdir. Pamuk üzerine bir miktar sirke dökün ve sivilceli bölgeye yavaş hareketlerle sürün.

 • Yumurta Akı

Bir adet yumurta akını küçük bir kaba ayırın. Yumurta akını sivilceli bölgeye sürün ve 25 dakika bekleyin. Ve sonrasında cildinizi yumurta akından arındırın. Bu yöntem bilinen en etkili yöntemlerden biridir.

 • Üzüm

Sivilceli bölgeye uygulayacağınız üzümün soğuk olması daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Buzdolabında beklemiş olan üzüm tanesini ikiye kesin ve sivilceli bölgeye sürün, 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Üzüm sivilce kurutmanın yanı sıra gözenek temizlemede de oldukça etkilidir.

 • Karbonat

Bir miktar karbonatı küçük bir kabın içerisinde su ile karıştırarak krem kıvamına getirin. Krem kıvamına gelen karbonatı yatmadan önce yüzünüzdeki sivilceli bölgeye sürün ve sabah uyandığınızda ılık su ile durulayın. Sivilce kurutmada en etkili yöntemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazı 81 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

REKLAM
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
yorum ikonu
Sevgililer Günü Kıyafeti Hakkında Fikirler - Trend Notu: […] günü size ne ifade ediyor? Sevgilinize hediye seçimi konusunda
2020-02-16 00:58:07
yorum ikonu
2020-02-15 23:38:28
yorum ikonu
Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer? - Trend Notu: […] İddia Ediyoruz! Bu Püf Noktalarıyla Makyajın Daha Hızlı […]
2020-02-02 17:36:45