Tırnaklar Nasıl Güçlendirilir?

Paylaş
 

Özellikle bayanlarda ilk bakıldığında göze çarpan yerdir tırnak. Kimileri bakımlı kimileri ise bakımsız olur. Tırnakların sağlıklı ya da güçlü olması, bakımlı görülmesi için ne yapılması veya yapılmaması gerekiyor?

Bayanlar için günlük veya iş hayatının vazgeçilmezi olan ve daha kadınsı hissettiren tırnaklar kimi zaman sürekli oje sürüldüğünden tahriş olmaktadır.

4649c69dnail-care-home-remedies

Tırnaklara Zarar Veren Şeyler

Tırnaklara zarar veren şeylerin en başında oje sürmek geliyor. Nefes alması gereken tırnak sürekli üstü tabaka ile kapandığından nefes almıyor bu yüzden tahriş oluyor. Tırnaklara zarar veren şeylerden bir tanesi de vitamin eksikliğidir. Bu vitaminler A,E, C vitaminleri, protein ve kalsiyum mineralleridir. Bu vitamin eksiklikleri tıırnakta görünen beyazlıktan anlaşılmaktadır.

Tırnaklar Nasıl Korunur, Güçlendirilir?

Tırnaklarda oluşan mantar veya intihap giderilmesi için bal çok doğru bir kaynaktır. Balla yapılacak kompleksler mantar ve enfeksiyonun zamanla iyileşmesini ve yok olmasını sağlayacaktır. Bulaşık yıkanacağı zaman eldiven kullanılması tırnakların tahriş olmasını engellemiş olur. Badem ve argan yağı ile uygulanacak kompleksler de tırnakların beslenmesini sağlar. Ellere hatta tırnak içlerine sürülen krem de tırnakların güçlenmesi sağlar. A, E, C,D, Protein ve Kalsiyum vitaminlerinin alınması tırnakların güçlenmesi için alınmalıdır. Sık sık manikür yapmak yerine gerektikçe manikür yapılmalıdır. Eczanelerden alınabilecek bazı bitkisel ürünlerde tırnaklarda oluşan tahrişleri iyileştirmek ve tırnakları güçlendirmek için tercih edilebilecek bir yöntemdir.

Bu yazı 247 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU