Tırnakların Kırılmasını Engelleyen Yöntemler

Paylaş
 

Bütün bayanlar güzel ve bakımlı elleri, kolay kırılmayan güçlü, uzun tırnakları olsun ister. Tırnak kırılması, genetik yapı, beslenme ve dikkatsizlik sonucu oluşmaktadır. Bazı bayanların tırnak yapısı oldukça ince ve kırılgandır, bunun sebebi vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Sağlıklı ve dengeli beslenme, tüm organları aynı zamanda saçları ve tırnakları da güçlendirmektedir. Piyasada, tırnağa sürülen ve tırnakları kalınlaştırıp, dış etkilerden koruyan ürünler bulunmaktadır. Dışarıdan alınan bazı önlemler de kolay tırnak kırılmasının önüne geçecektir.

1

Beslenme İle Tırnak Güçlendirme

Protein ve demir ağırlıklı gıdalar tüketmek tırnakları güçlendirmektedir. Kadınlar her öğünde yaklaşık 5 gr protein tüketmelidir. Tavuk, hindi, balık gibi protein açısından zengin besinler tüketmek tırnakları güçlendirmektedir. Koyu yapraklı yeşil sebzeler ve et, yumurta, bakliyat ise demir açısından zengindir. Gün içerisinde dengeli olarak bu gıdaları tüketmek ve günlük 2 litre su içmek tırnakları güçlendirecektir.

Asetonsuz Oje Çıkarıcılar İle Tırnak Güçlendirme

Aseton içeren tırnak temizleyiciler, tırnakların incelmesine ve kat kat ayrılmasına neden olmaktadır. Asetat içeren tırnak temizleyiciler tırnaktan ojeyi daha sağlıklı bir şekilde temizler, tırnağa zarar vermez.

Doğal Yöntemler İle Tırnak Güçlendirme

Evde bulunan, yarıya kadar kullanılmış parlatıcı şişesine, sıkılan yarım limonun suyu eklenir. İyice karışan parlatıcı ve limon suyu karışımı, tırnak cilası olarak tek başına ve ojelerin altına kullanılmaktadır. Ayrıca bir çay bardağı süte karıştırılan bir tatlı kaşığı maya, her gece içilir. Mayanın saçları ve tırnakları beslediği bilinmektedir.

Bu yazı 231 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU