Vücut Ve Sırttaki Akneler İçin Ev Çözümleri

Paylaş
 

Akne döküntüleri sadece yüzünüzde değil,aynı zamanda bacaklarınızda,sırtınızda ve vücudunuzun her hangi bir yerinde pat diye meydana gelebilir.

Vücut ya da sırttaki akne,yüzdeki akne kadar kötü bir hale gelebilir.İşte size duş yaparken onu tedavi etmek için birkaç ipucu..

Eksfoliye Etmek : Cildinizi eksfoliye etmek için,bir sırt fırçası,fırça ya da bir kabak lifi kullanın. Cilde peeling uygulamak yalnızca sivilceleri önlemeye yardımcı olmaz aynı zamanda cildinizin yumuşak ve parlak kalmasına da yardımcı olur.

Doğal Akne Scrub : Ayrıca vücudunuzu eksfoliye etmek için su ile kabartma tozunu karıştırarak cildinize peeling uygulayabilirsiniz ya da sadece vücut yıkama suyunuza onu karıştırabilirsiniz.Kabartma tozu akne izlerini hafifletmeye ve akne tedavisine yardımcı mükemmel bir nazik scrub dır.

Akne Durulama : Banyo suyuna bir fincan elma sirkesi karıştırın.Elma sirkesinin çeşitli antibakteriyel ve anti septik özellikleri nedeniyle akne tedavisinde çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Akne Yağı : Çay ağacı yağı akne tedavisi için en iyi ilaçlardan biridir, bu akneye neden olan bakterileri öldürür ve kızarıklıkları azaltır. Banyo suyunuza veya vücut yıkama jelinize çay ağacı yağından birkaç damla karıştırın.

Bu yazı 374 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU