Yüz Bakımı İçin Ürün Önerileri

Cilt bakımı sağlıklı ve güzel bir görünüm için olmazsa olmazlardandır. Cilt bakımı denildiğinde her kadının fikrinde canlanan başkadır. Kimi cilt bakımında nemlendirmeye önem verirken biri için temiz olması her şeyden önemlidir. Dermatologlara göre sağlıklı bir yüz bakımı için önemli olan nemlendirme, sağlıklı beslenme ve cildinizi UV ışınlarından koruma olarak sıralanıyor.

 

Sağlıklı Beslenmeye Özen Gösterin

Cildiniz beslenme alışkanlıklarınızı da ele veriyor. İsterseniz en kaliteli yüz bakım ürünlerini kullanın, sağlıklı beslenmediğiniz taktirde paranız çöpe gidiyor. Sağlıklı bir görünüm için yeterli ve dengeli beslenmek şart! Bunun yanında iyi uyumadığınız ve yeteri kadar dinlenmediğinizde cildiniz parlaklığını kaybediyor. Yüz bakımına başlamadan önce sağlıklı yaşamaya önem vermeli, zararlı alışkanlıklardan cildiniz için uzak durmalısınız.

Cilt Bakımı İçin Makyaj Çantasında Neler Var?

Yüz bakımında en ucuz ve doğal ürün sudur. Bol su içerek daha genç görünebilirsiniz. Günlük su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Makyaj malzemesi seçerken içeriğini okuyun. Cildinizle dost makyaj malzemeleri kullanmak istiyorsanız mineral içeren ürünleri tercih edin. Cildiniz için zararlı ışınlardan korunmak için yaz – kış en az 30 faktörlük güneş kremi kullanın. Cilt bakımında doğru ürünü bulmak için cilt tipinizi de bilmeniz gerekiyor. Arkadaşınızla farklı cilt tiplerine sahipseniz aynı ürün sizde aynı etkiyi yaratmayacaktır.

Cilt Bakımında En İyiler

La roche posay güneş koruyucu, alerjiye eğilimli cilt tipleri için uygun bir güneş koruyucudur. Birçok dermatolog tarafından tavsiye edilen bu ürün, dermatolojik testlerden başarıyla geçmiştir. Suya, kuma ve güneşe karşı dayanıklı bir ürün olmakla birlikte cildinizi yağlandırmaz. Ayrıca paraben içermemektedir.

Sampar, So Much To Dew Mıdnıght Maske, cildinizin en çok tazelenmeye ve neme ihtiyacı var. Özellikle kuru cilde sahipseniz cildinizi düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Mıdnıght maske, cildinizin nem ihtiyacını karşılayacaktır.

Pahalı kozmetik ürünlerinin yanında ferah bir yüz bakımı için gül suyu, maden suyu ve acı badem sütü kullanabilirsiniz. Günlük olarak soda ile yüzünüzü yıkayıp gece yatmadan önce gül suyu ile cildinizi temizleyin. Acı badem sütü de cildinizi nemlendirmek için kullanılabilir. Ayrıca argan yağı hem yüz bakımında hem saç ve el bakımında oldukça iyi sonuçlar veren bir üründür.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı