Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Paylaş
 

Kadın ya da erkek, tüm insanların yaşları ilerledikçe ortaya çıkan en büyük sorunları; yüzdeki kırışıklıklar. Birçok insanın yakındığı konu, yer çekimine yenik düşen ciltlerini dinç tutabilmek için ne yapmaları gerektiklerini bilmiyor olmaları.

anti-aging

 Kırışıklığın Temelinde Bilinçsiz Kozmetik Kullanımı Var

Piyasada oluşan rekabet ile kozmetik firmaları da kirli silahlar kullanıyor ve bunları tüketicilerden saklıyorlar. Yapılacak ufak bir araştırma ile bu kimyasalların isimleri öğrenilebilir ve satın alınacak kozmetik ürünün içeriğinde olup olmadığına bakılarak önlem alınabilir. Bu sayede cildin nem dengesini sağlayan sistemini bozmamış ve kirli oyun yapanlara para kazandırmamış olacaksınız.

Bilinçsiz kozmetik kullanımı denildiğinde yalnızca zararlı kimyasalların olduğu kozmetik ürünleri akla gelmemelidir. Yaşa ve cilt türüne uygun olmayan ürün kullanımları da cildin nem dengesini, derinin elastikiyetini ve mukavemetini olumsuz yönde etkilemektedir. Dermatologlar tarafından yapılan testler cilt tipi ve yaşa uygun ürün tespitinde en doğru yöntem.

 Kırışıklığı Tetikleyen Etmenler

Cilt kırışıklıklarının ana sebepleri yanlış ve bilinçsiz kozmetik kullanımlarıdır. Ancak başka etmenler de kırışıklık oluşumunu hızlandırmakta ya da var olan kırışıklıkların derinleşmesine sebep olmaktadır. Kırışıklığı tetikleyen etmelerin başında;

 • Koruma kremi olmadan uzun süre güneşe maruz kalmak
 • Sert mevsim geçişlerinde cildin nem dengesini koruyamamak
 • Sigara kullanımı veya içilen ortamda çokça bulunmak
 • Yanlış beslenme nedeniyle vücudun vitaminsiz kalması
 • Sıkça ağır makyaj yapmak
 • Spor yapmamak
 • Stresten uzak kalamamak gelmektedir.

Kırışıklığı tetikleyen bu etmenler en aza indirgendiğinde, kırışıklık oluşumunun önüne geçilecek ve var olan kırışıklıkların ilerlemesi durdurulacaktır.

Kırışıklık Gidermede En Etkili Yöntem; Nem

Cilt kırışıklıklarının oluşmasına birçok faktör olduğu gibi; temelinde cildin nem dengesinin bozulması ve elastikiyetinin kaybolması vardır. Nemden yoksun kalan cilt erken yorulup yer çekimine direnemeyecek ve sarkacaktır. Erken yaşta önlemi alınır ve özellikle mevsim geçişlerinde cildin temizliğine ve nemlendirilmesine özen gösterilecek olursa kırışıklıkların önüne geçilmiş olacaktır. Gün içerisinde her tuvalete gittiğinizde yüzünüze soğuk su çarpabilir ya da aklınıza geldikçe yer çekiminin tersi yönde dairesel hareketlerle masaj yaparak da kırışıklı sürecini ötelemeniz mümkün.

Var olan kırışıklıklar ile savaşmada da en etkili yöntem doğru nemlendirme ve düzenli cilt masajıdır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; cilde yapılan masajla hareketlenen cilt hücreleri oksijence zengin hale gelmekte ve hücre yenilenmesi hızlanmaktadır. Hücre yenilenmesinin hızlanması da cildin gerginliğinin artması ve kırışıklıkların görünümünün azalması demektir. Her sabah ve akşam boyundan alnınıza doğru yapacağınız yer çekiminin aksi yönündeki masajlar, bol su içilmesi ve dermatoloğunuzun muayenesinden sonra cildinize ve yaşınıza uygun olarak alacağınız nemlendiricinin kullanımı ile kırışıklıkların görünümünü yok edebilirsiniz.

Bu yazı 7404 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Radikal değişiklikler yapmak isteyenler bugün duygu ve düşüncelerini değiştirmeyi başarabilir ve olayları yeniden yorumlayabilirler. Tabii kendinizi olaylara kaptırmamayı başarabilirseniz... İnatçı ve iddiacı bir tavır içinde bulunmayın. Duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırın. Sevdiklerinizin ilgisi ve dostlarınızın desteği ile karmaşık düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Çok çeşitli düşünceler ve pek çok fikir ortaya çıkabilir fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız biraz zor olabilir. Bugün dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olmalısınız.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün keyfiniz yerinde. Rahat olmak ve tembelleşmek istediğiniz bir gün. Yapmak istediğiniz işler sizin istediğinizden daha farklı olabilir. Fakat mecbur kaldığınız ve sorumluluk almış olduğunuz konuların zorlayıcı etkisi ile harekete geçeceksiniz. Üstelik hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek. Sportif faaliyetler ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacak ve yakınlarınızla haberleşeceksiniz. Çok uzun zamandır görmediğiniz ve neredeyse unuttuğunuz arkadaşlarınızla karşılaşabilir veya onlardan sürpriz haberler alabilirsiniz. Eskiden niyet ettiğiniz fakat bir türlü yapamadığınız işleri gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Bugün karşılaştığınız olaylar moralinizi yükseltecek ve kendinize olan güveniniz artacak. Bu arada fazla rahat bir tavır içinde bulunmayın. Yoksa karşınıza çıkan fırsatlar kaçabilir.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve huzursuz başlayabilirsiniz. Huzursuzluğunuzu çevrenize yansıtmaktan kaçının. Kendinizi özgür ve rahat hissetmek istediğiniz bir gün. İçinizden geldiği gibi davranmanız mümkün fakat yanlış anlaşılmalar olabileceğini düşünerek davranın. Aklınızdan geçenleri söylemeden önce bir kez daha gözden geçirin. Ayrıca duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırmadan tepki göstermeyin. Olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, sorunları çözmeniz daha kolay olacak. Tartışma ortamlarından uzak durun.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve heyecanla hazırlanacaksınız. Bakımlı olmak için kendinize özen gösterecek ve gösterişli tavırlarınız ile çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Sevdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve bu arada yapmanız gereken işlerin zorlayıcı etkisini hissedebilirsiniz. Fakat yine de istekli ve heyecanlı olacaksınız. Büyük organizasyonlar, ilginç kalabalıklar ve birbirinden çok farklı kişilerin birlikte olduğu ortamlara girebilirsiniz. Farklı çevreler ve ilginç topluluklar içinde bulunmak hayata bakış açınızı değiştirebilir. Yabancılar ve seyahatler keyfinizi yerine getirecek.
BAŞAK BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Hareketli ve eğlenceli işler yapabilir, enerjik ve istekli olabilirsiniz. Aynı zamanda sabırsız ve tahammülsüz olmanız da mümkün. Beklentileriniz giderek artıyor ve gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir. Fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranmayı başarabilirsiniz. Bu arada inandığınız şeyler değişiyor olabilir ve hatta idealleriniz tamamen değişebilir. Bugün sevdiğiniz ile birlikte dost davetlerine gidebilirsiniz ve önem verdiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Her zaman yaptığınızdan daha farklı şeyler yapmak isteyebilir, ilginç organizasyonlara ilgi duyabilirsiniz. Alacağınız ani haberler sizi harekete geçirebilir ve çok hızlı programlar yapabilirsiniz. Yakınlarınızın ve size ihtiyacı olan kişilerin ziyaretine gidebilir, yardımcı olmak için gayret gösterebilirsiniz. Düşüncelerinizi değiştirecek durumlar ile karşılaşacağınız bir gün. Tartışmayın ve iddiacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Bugün dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Hem iş arkadaşlarınız ile iletişiminiz güçlü olacak ve ekip çalışmalarında başarılı olacaksınız, hem de isteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyacaksınız. Bulunacağınız ortamlarda neşeli ve rahat tavırlarınızla çevrenizi etkileyecek ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler beklediğiniz gibi olmasa bile bugün rahat olacaksınız ve olumlu yönde düşüneceksiniz. Böylece sorunlar ile başa çıkmanız kolay olacak. Arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bu arada sevdiğinizi ihmal etmeseniz iyi olacak.
OĞLAK BURCU YORUMU
Sürprizler sizi heyecanlandırabilir ve aynı zamanda huzursuzluk duymanıza neden olabilir. Daha önce düşünmediğiniz durumlar karşısında hemen tepki göstermeyin ve duygularınızı denetlemeye çalışın. Bazı gelişmeler düşüncelerinizi değiştirmeniz için sizi zorluyor. Olaylara bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirseniz, yapmak istediğiniz değişiklikleri de gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz. Bugün dikkat gerektiren işler yaparken tedbirli olun. Arkadaşlarınız ve komşularınız ile tartışmayın. Sevdiğinizin ilgisi sizi rahatlatacak.
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve bütün dikkatinizi projelerinize odaklayacaksınız. Bu arada kararsızlık hissettiğiniz konular ile ilgili sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmamaya özen göstermelisiniz. İş arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişim kuvvetli olacak. Çeşitli organizasyonların içinde yer alabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Gerilim ve kararsızlık hissettiğiniz konu ile ilgili kendinizi ve çevrenizi fazla zorlamayın. Şimdilik gelişmeleri akışına bırakın ve yapmak istediğiniz araştırmalara dikkatinizi odaklayın.
BALIK BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Enerjiniz ve canlılığınız ile çevrenizi etkileyeceksiniz. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzularınız olabilir. Hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Özellikle erkek akrabalarınız ve arkadaşlarınız ile iddialaşmayın. Dikkatinizi yapmak istediğiniz işlere odaklayabilirsiniz ve girişimlerinizde başarılı olabilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Karar vermeniz gereken konularda bazı kararsızlıklarınız olabilir. Gelişmeleri akışına bırakın ve kendinizi fazla zorlamayın. Yolculuk yapmak ve hareket halinde olmak keyfinizi yerine getirecek.