Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Paylaş
 

Kadın ya da erkek, tüm insanların yaşları ilerledikçe ortaya çıkan en büyük sorunları; yüzdeki kırışıklıklar. Birçok insanın yakındığı konu, yer çekimine yenik düşen ciltlerini dinç tutabilmek için ne yapmaları gerektiklerini bilmiyor olmaları.

anti-aging

 Kırışıklığın Temelinde Bilinçsiz Kozmetik Kullanımı Var

Piyasada oluşan rekabet ile kozmetik firmaları da kirli silahlar kullanıyor ve bunları tüketicilerden saklıyorlar. Yapılacak ufak bir araştırma ile bu kimyasalların isimleri öğrenilebilir ve satın alınacak kozmetik ürünün içeriğinde olup olmadığına bakılarak önlem alınabilir. Bu sayede cildin nem dengesini sağlayan sistemini bozmamış ve kirli oyun yapanlara para kazandırmamış olacaksınız.

Bilinçsiz kozmetik kullanımı denildiğinde yalnızca zararlı kimyasalların olduğu kozmetik ürünleri akla gelmemelidir. Yaşa ve cilt türüne uygun olmayan ürün kullanımları da cildin nem dengesini, derinin elastikiyetini ve mukavemetini olumsuz yönde etkilemektedir. Dermatologlar tarafından yapılan testler cilt tipi ve yaşa uygun ürün tespitinde en doğru yöntem.

 Kırışıklığı Tetikleyen Etmenler

Cilt kırışıklıklarının ana sebepleri yanlış ve bilinçsiz kozmetik kullanımlarıdır. Ancak başka etmenler de kırışıklık oluşumunu hızlandırmakta ya da var olan kırışıklıkların derinleşmesine sebep olmaktadır. Kırışıklığı tetikleyen etmelerin başında;

 • Koruma kremi olmadan uzun süre güneşe maruz kalmak
 • Sert mevsim geçişlerinde cildin nem dengesini koruyamamak
 • Sigara kullanımı veya içilen ortamda çokça bulunmak
 • Yanlış beslenme nedeniyle vücudun vitaminsiz kalması
 • Sıkça ağır makyaj yapmak
 • Spor yapmamak
 • Stresten uzak kalamamak gelmektedir.

Kırışıklığı tetikleyen bu etmenler en aza indirgendiğinde, kırışıklık oluşumunun önüne geçilecek ve var olan kırışıklıkların ilerlemesi durdurulacaktır.

Kırışıklık Gidermede En Etkili Yöntem; Nem

Cilt kırışıklıklarının oluşmasına birçok faktör olduğu gibi; temelinde cildin nem dengesinin bozulması ve elastikiyetinin kaybolması vardır. Nemden yoksun kalan cilt erken yorulup yer çekimine direnemeyecek ve sarkacaktır. Erken yaşta önlemi alınır ve özellikle mevsim geçişlerinde cildin temizliğine ve nemlendirilmesine özen gösterilecek olursa kırışıklıkların önüne geçilmiş olacaktır. Gün içerisinde her tuvalete gittiğinizde yüzünüze soğuk su çarpabilir ya da aklınıza geldikçe yer çekiminin tersi yönde dairesel hareketlerle masaj yaparak da kırışıklı sürecini ötelemeniz mümkün.

Var olan kırışıklıklar ile savaşmada da en etkili yöntem doğru nemlendirme ve düzenli cilt masajıdır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; cilde yapılan masajla hareketlenen cilt hücreleri oksijence zengin hale gelmekte ve hücre yenilenmesi hızlanmaktadır. Hücre yenilenmesinin hızlanması da cildin gerginliğinin artması ve kırışıklıkların görünümünün azalması demektir. Her sabah ve akşam boyundan alnınıza doğru yapacağınız yer çekiminin aksi yönündeki masajlar, bol su içilmesi ve dermatoloğunuzun muayenesinden sonra cildinize ve yaşınıza uygun olarak alacağınız nemlendiricinin kullanımı ile kırışıklıkların görünümünü yok edebilirsiniz.

Bu yazı 7468 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve bugün kendinizi özgür ve rahat hissedeceksiniz. Çeşitli davetler alabilirsiniz ve ilginç organizasyonlara katılabilirsiniz. Enerjinizi spor yaparak veya seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Ayrıca fizik güç gerektiren işler yapabilirsiniz. Ancak kendinizi çok fazla yormayın. Beslenmenize ve uykunuza dikkat edin. Aslında bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve keyif aldığınız konular ile ilgileneceksiniz. Böylece sizi rahatsız eden her ne var ise, bütün bunlardan uzaklaşmayı başaracaksınız. Sevdiğinize karşı daha ilgili ve anlayışlı davranmanız gerekiyor. Aslında ilişkilere bakış açınız değişiyor.
BOĞA BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde sevdiklerinizle keyifli programlar yapabilirsiniz. Aile büyüklerinin yaşadığı sorunlardan etkilenebilir ve duygusal baskı hissedebilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı davranmanız gerekiyor. Zaman zaman içinizden yükselen isyan ve itiraz duygularını dostlarınızın yardımı ile yatıştırabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler ve sosyal aktiviteler sizi rahatlatacak ve üzerinizde hissettiğiniz baskı duygusundan uzaklaşacaksınız. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli bir gün.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne hareketli başlayacak ve çeşitli hayaller kuracaksınız. Ancak hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşın ve yapmanız gereken işlere dikkatinizi odaklayın. Ani değişiklikler sizi canlandıracak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sürpriz fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. Farklı özelliğe sahip kişiler ve ilginç olaylar dikkatinizi çekecek. Ani kararlar alabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi zorlayabilirsiniz. Aslında enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmanız gereken işleri hızlı yapabilir, sorunlara pratik çözümler bulabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün eski tanıdıklara rastlayabilir, uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızdan haber alabilirsiniz. Öğlene doğru karşılaştığınız olaylar kafanızı karıştırabilir ve ani değişiklikler meydana gelebilir. İlginç toplantılar ve değişik ortamlarda bulunmanız mümkün. Çok çeşitli fikir ve görüşe sahip kişilerin bulunduğu ortamlarda zihin faaliyetiniz hızlı olacak. Fakat dikkatinizi tek bir konuya odaklamanız zor olabilir. Bugün karşılaştığınız olaylar ve kişiler size ilham verebilir ancak hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Moralinizi bozan konulardan uzaklaşın ve olayları karamsar açıdan yorumlamayın. Duygusal ve alıngan olabileceğiniz bir gün. Bu beklentileriniz artıyor fakat gelişmeler sizin beklediğiniz kadar hızlı olmayabilir. Bu arada büyükleriniz ile ilgili endişeleriniz olabilir. Ancak arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız. Özellikle yaratıcı ve farklı düşünen arkadaşlarınızın fikirlerinden etkilenebilirsiniz ve karamsar düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Dışarı çıkmak ve farklı ortamlarda bulunmak keyfinizi yerine getirecek. Günün ilerleyen saatlerinde kendinizi özgür ve keyifli hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Heyecanlı ve hareketli olacağınız bir gün. Yakınlarınızla ilgilenecek ve size ihtiyacı olan arkadaşlarınızla haberleşeceksiniz. Sabah saatlerinde bazı kaygılarınız olabilir. Hayal gücünüzü uyandıran karşılaşmalar olabilir veya alacağınız bazı haberler yüzünden kaygı duyabilirsiniz. Ancak öğleden sonra haliniz değişecek ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Gizemli konular ve derin araştırmalar ilginizi çekecek. Ölüm ve ölüm ötesi, meditasyon, yoga benzeri konuları araştırabilirsiniz veya bu konuları bilen kişiler ile karşılaşabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde kendinizi gergin ve huzursuz hissedebilirsiniz. Karamsar konular ve endişelerden uzaklaşmanız gerekiyor. Yapılması gereken işlerin zorlayıcı etkisini hissedebilirsiniz. Çünkü beklenenden daha yavaş gelişebilir. Ancak kararlı bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmeyi başaracaksınız. Ayrıca sezgilerinize güvenebilirsiniz. Hayal gücü gerektiren alanlarda çalışmalar yapanlar için uygun zaman. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilir, fantastik filmler izleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli teklifler ve projeler hazırlayabilirsiniz.
YAY BURCU YORUMU
Hayal kurarak yatmak keyifli gelebilir fakat hayallerin dağıtıcı etkisinden uzaklaşmanız gerekiyor. Üstelik gelişmeler artık sizin istediğiniz yönde... Fakat olması gerekenden daha yavaş olabilir. Ancak karşınıza çıkan sorunlara ilginç çözümler bulabilirsiniz ve iletişim araçları ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bilgisayar teknolojisinin gelişen ürünleri ile ilgilenebilir ve sizi özgürleştirecek projeler yapabilirsiniz. Akşama doğru kendinizi enerjik ve güçlü hissedeceksiniz. İsteklerinizi belirleyebilir ve yeni girişimlerde bulunmak için hazırlık hayabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU