Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Paylaş
 

Kadın ya da erkek, tüm insanların yaşları ilerledikçe ortaya çıkan en büyük sorunları; yüzdeki kırışıklıklar. Birçok insanın yakındığı konu, yer çekimine yenik düşen ciltlerini dinç tutabilmek için ne yapmaları gerektiklerini bilmiyor olmaları.

anti-aging

 Kırışıklığın Temelinde Bilinçsiz Kozmetik Kullanımı Var

Piyasada oluşan rekabet ile kozmetik firmaları da kirli silahlar kullanıyor ve bunları tüketicilerden saklıyorlar. Yapılacak ufak bir araştırma ile bu kimyasalların isimleri öğrenilebilir ve satın alınacak kozmetik ürünün içeriğinde olup olmadığına bakılarak önlem alınabilir. Bu sayede cildin nem dengesini sağlayan sistemini bozmamış ve kirli oyun yapanlara para kazandırmamış olacaksınız.

Bilinçsiz kozmetik kullanımı denildiğinde yalnızca zararlı kimyasalların olduğu kozmetik ürünleri akla gelmemelidir. Yaşa ve cilt türüne uygun olmayan ürün kullanımları da cildin nem dengesini, derinin elastikiyetini ve mukavemetini olumsuz yönde etkilemektedir. Dermatologlar tarafından yapılan testler cilt tipi ve yaşa uygun ürün tespitinde en doğru yöntem.

 Kırışıklığı Tetikleyen Etmenler

Cilt kırışıklıklarının ana sebepleri yanlış ve bilinçsiz kozmetik kullanımlarıdır. Ancak başka etmenler de kırışıklık oluşumunu hızlandırmakta ya da var olan kırışıklıkların derinleşmesine sebep olmaktadır. Kırışıklığı tetikleyen etmelerin başında;

 • Koruma kremi olmadan uzun süre güneşe maruz kalmak
 • Sert mevsim geçişlerinde cildin nem dengesini koruyamamak
 • Sigara kullanımı veya içilen ortamda çokça bulunmak
 • Yanlış beslenme nedeniyle vücudun vitaminsiz kalması
 • Sıkça ağır makyaj yapmak
 • Spor yapmamak
 • Stresten uzak kalamamak gelmektedir.

Kırışıklığı tetikleyen bu etmenler en aza indirgendiğinde, kırışıklık oluşumunun önüne geçilecek ve var olan kırışıklıkların ilerlemesi durdurulacaktır.

Kırışıklık Gidermede En Etkili Yöntem; Nem

Cilt kırışıklıklarının oluşmasına birçok faktör olduğu gibi; temelinde cildin nem dengesinin bozulması ve elastikiyetinin kaybolması vardır. Nemden yoksun kalan cilt erken yorulup yer çekimine direnemeyecek ve sarkacaktır. Erken yaşta önlemi alınır ve özellikle mevsim geçişlerinde cildin temizliğine ve nemlendirilmesine özen gösterilecek olursa kırışıklıkların önüne geçilmiş olacaktır. Gün içerisinde her tuvalete gittiğinizde yüzünüze soğuk su çarpabilir ya da aklınıza geldikçe yer çekiminin tersi yönde dairesel hareketlerle masaj yaparak da kırışıklı sürecini ötelemeniz mümkün.

Var olan kırışıklıklar ile savaşmada da en etkili yöntem doğru nemlendirme ve düzenli cilt masajıdır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; cilde yapılan masajla hareketlenen cilt hücreleri oksijence zengin hale gelmekte ve hücre yenilenmesi hızlanmaktadır. Hücre yenilenmesinin hızlanması da cildin gerginliğinin artması ve kırışıklıkların görünümünün azalması demektir. Her sabah ve akşam boyundan alnınıza doğru yapacağınız yer çekiminin aksi yönündeki masajlar, bol su içilmesi ve dermatoloğunuzun muayenesinden sonra cildinize ve yaşınıza uygun olarak alacağınız nemlendiricinin kullanımı ile kırışıklıkların görünümünü yok edebilirsiniz.

Bu yazı 7344 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sanatsal faaliyetler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için verimli zaman. Yeni projeler yapabilirsiniz ve ideallerinize ulaşmak için çeşitli araştırmalar içinde olabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile yapacağınız organizasyonlar keyfinizi yerine getirecek. Fikirlerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Bugün alacağınız bazı haberler hayal gücünüzü uyandırabilir ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu arada dikkatinizi çeken detaylara takılı kalmasanız iyi olacak. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar çok ayrıntılı düşünebilirler. Aslında ayrıntı gerektiren işler yapanlar için uygun zaman. Fakat detayların içinde kaybolmamaya özen göstermeniz gerekiyor.
İKİZLER BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar sizi heyecanlandırabilir. Huzursuzluk ve gerilim hissedebilirsiniz fakat iyimser ve anlayışlı davranacaksınız ve ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz. Sevdiklerinizin davranışlarından etkileneceksiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlı davranmayı başaracaksınız. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik isteğinizin yükseldiği bir dönem ve sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanıyor.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Beklemediğiniz durumlar olabilir ve ani değişikliklerden rahatsızlık duyabilirsiniz. Ayrıca siz de davranışlarınız ile çevrenizdeki kişileri şaşırtabilirsiniz. Farklı konular ve marjinal kişiler dikkatinizi çekebilir ancak tedbirli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Yeni atılımlarda bulunabilirsiniz ve hem kendinizi, hem de çevrenizi yenilemek isteyebilirsiniz. Ancak önemsediğiniz kişiler ve ciddiye aldığınız konular sizi tedbirli davranmanızı sağlayacak. Bu arada güçlü kişileri karşınıza almayın ve girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili önce gereken araştırmayı yapın. Bugün heyecanlı ve atak bir tavır içinde olabilirsiniz. Aslında hareket halinde olmak sizi rahatlatacak.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. İhtiyaçlarınız artmış olabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Ancak gelişmeler sizin istediğiniz doğrultuda olacak. Büyüklerinizin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve önemsediğiniz konular ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz fakat kendinizi daha rahat hissedeceğiniz bir dönem başlıyor. Özellikle burcun ilk günleri doğmuş olanlar Jüpiter_in şanslı etkisini hissedebilirler. Çünkü Jüpiter sizin burcunuzda parlamaya başlıyor. İyimser ve yapıcı bir tavır içinde bulunursanız, fırsatları anlayabilir ve kullanabilirsiniz. Aynı zamanda olaylara daha farklı açılardan bakacağınız bir süreç içine giriyorsunuz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz ve hatta onların ziyaretine gitmeyi düşünebilirsiniz. Gün içinde karşılaştığınız bazı olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir. Ancak sabırlı ve kararlı davranmayı başarabilirsiniz. Bu arada ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Bugün duygusal tepkilerinizi denetlemek için gayret göstermelisiniz. Zihinsel faaliyetinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve duygularınızı aklınız ile denetlemeyi başarabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız ve yakınlarınız sizi destekleyecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Kafanızı karıştıran bazı durumlar olsa bile iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız. Bu arada iddiacı ve tartışmacı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmanız gerekiyor. Sevdiğinizin ilgisi ve yakınlarınızın desteği ile moraliniz yükselecek ve zorluklar ile başa çıkabileceksiniz. Üstelik Jüpiter burç değiştiriyor ve size uyumlu bir etki yapacak. Böylece daha rahat bir tavır içine gireceksiniz. Saygı duyduğunuz kişilerin iyimser tavırlarından etkilenebilirsiniz ve olaylara daha olumlu bir açıdan bakabilirsiniz. Bu arada evinizde bazı değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz ancak ustalar veya size yardım eden kişiler ile tartışmayın.
AKREP BURCU YORUMU
Güne istekli başlayacaksınız ve bütün dikkatinizi projelerinize odaklayacaksınız. Fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Bu arada üzerinizde baskı duygusu uyandıran durumlar ile ilgili yeni çözümler bulmanız mümkün. Güçlü kişiler ve otoriteyi temsil eden kişiler ile ilgili fikirleriniz değişebilir. Zaten kendinizi yenilemek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyduğunuz bir dönemdesiniz ve böylece sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aile bireyleri, kardeşleriniz ve arkadaşlarınız ile iletişiminiz güçleniyor. Gün içinde alacağınız teklifler ve haberler sizi heyecanlandıracak.
YAY BURCU YORUMU
Sevdikleriniz ile haberleşebilirsiniz ve gün içinde alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak. Yolculuk heyecanı veya tatil hazırlığının heyecanını hissetmeniz mümkün. Ayrıca parasal konulara yönelik ilginç gelişmeler olabilir ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Bugün duygularınızı denetleyin ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiler yeni boyutlar kazanıyor. Karşılaştığınız bazı kişiler hayal gücünüzü uyandırabilir ve ideallerinizi gözden geçirebilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Zihinsel faaliyetinizin hızlandığı bir dönemdesiniz ancak dikkatinizi belirli bir konuya odaklamanız zor olabilir. Aklınıza gelen fikirleri hemen yazın. Buna karşılık fikirlerinizi aklınıza geldiği gibi hemen söylemeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Tartışmalardan uzak durmanız gerekiyor. Karşılaştığınız bazı olaylar hayal gücünüzü uyandırmış olabilir. Aslında hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapanlar için uygun zaman. Parasal konulara yönelik hissettiğiniz gerilimi çevrenize yansıtmaktan kaçının. Seyahatler ve sportif faaliyetler sizi rahatlatabilir. Yapabileceklerinden daha fazlasının peşine düşmek yerine biraz daha makul davranırsanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Aceleci davranmayın.
KOVA BURCU YORUMU
Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Anlayışlı ve yapıcı davranacağınız bir dönemdesiniz. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konulara yönelik bakış açınız değişiyor. Zaten karşılaştığınız olaylar tarzınızı ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için sizi zorluyor. Daha önce istediğiniz halde değiştiremediğiniz alışkanlıklarınızı şimdi değiştirmeye başlıyorsunuz. Böylece kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik ilginç gelişmeler olabilir. Veya siz daha özgür ve yaratıcı bir tavır içinde olabilirsiniz ve çevrenizdeki kişileri etkileyebilirsiniz. Bugün isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkileriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapabilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU