Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Paylaş
 

Kadın ya da erkek, tüm insanların yaşları ilerledikçe ortaya çıkan en büyük sorunları; yüzdeki kırışıklıklar. Birçok insanın yakındığı konu, yer çekimine yenik düşen ciltlerini dinç tutabilmek için ne yapmaları gerektiklerini bilmiyor olmaları.

anti-aging

 Kırışıklığın Temelinde Bilinçsiz Kozmetik Kullanımı Var

Piyasada oluşan rekabet ile kozmetik firmaları da kirli silahlar kullanıyor ve bunları tüketicilerden saklıyorlar. Yapılacak ufak bir araştırma ile bu kimyasalların isimleri öğrenilebilir ve satın alınacak kozmetik ürünün içeriğinde olup olmadığına bakılarak önlem alınabilir. Bu sayede cildin nem dengesini sağlayan sistemini bozmamış ve kirli oyun yapanlara para kazandırmamış olacaksınız.

Bilinçsiz kozmetik kullanımı denildiğinde yalnızca zararlı kimyasalların olduğu kozmetik ürünleri akla gelmemelidir. Yaşa ve cilt türüne uygun olmayan ürün kullanımları da cildin nem dengesini, derinin elastikiyetini ve mukavemetini olumsuz yönde etkilemektedir. Dermatologlar tarafından yapılan testler cilt tipi ve yaşa uygun ürün tespitinde en doğru yöntem.

 Kırışıklığı Tetikleyen Etmenler

Cilt kırışıklıklarının ana sebepleri yanlış ve bilinçsiz kozmetik kullanımlarıdır. Ancak başka etmenler de kırışıklık oluşumunu hızlandırmakta ya da var olan kırışıklıkların derinleşmesine sebep olmaktadır. Kırışıklığı tetikleyen etmelerin başında;

 • Koruma kremi olmadan uzun süre güneşe maruz kalmak
 • Sert mevsim geçişlerinde cildin nem dengesini koruyamamak
 • Sigara kullanımı veya içilen ortamda çokça bulunmak
 • Yanlış beslenme nedeniyle vücudun vitaminsiz kalması
 • Sıkça ağır makyaj yapmak
 • Spor yapmamak
 • Stresten uzak kalamamak gelmektedir.

Kırışıklığı tetikleyen bu etmenler en aza indirgendiğinde, kırışıklık oluşumunun önüne geçilecek ve var olan kırışıklıkların ilerlemesi durdurulacaktır.

Kırışıklık Gidermede En Etkili Yöntem; Nem

Cilt kırışıklıklarının oluşmasına birçok faktör olduğu gibi; temelinde cildin nem dengesinin bozulması ve elastikiyetinin kaybolması vardır. Nemden yoksun kalan cilt erken yorulup yer çekimine direnemeyecek ve sarkacaktır. Erken yaşta önlemi alınır ve özellikle mevsim geçişlerinde cildin temizliğine ve nemlendirilmesine özen gösterilecek olursa kırışıklıkların önüne geçilmiş olacaktır. Gün içerisinde her tuvalete gittiğinizde yüzünüze soğuk su çarpabilir ya da aklınıza geldikçe yer çekiminin tersi yönde dairesel hareketlerle masaj yaparak da kırışıklı sürecini ötelemeniz mümkün.

Var olan kırışıklıklar ile savaşmada da en etkili yöntem doğru nemlendirme ve düzenli cilt masajıdır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; cilde yapılan masajla hareketlenen cilt hücreleri oksijence zengin hale gelmekte ve hücre yenilenmesi hızlanmaktadır. Hücre yenilenmesinin hızlanması da cildin gerginliğinin artması ve kırışıklıkların görünümünün azalması demektir. Her sabah ve akşam boyundan alnınıza doğru yapacağınız yer çekiminin aksi yönündeki masajlar, bol su içilmesi ve dermatoloğunuzun muayenesinden sonra cildinize ve yaşınıza uygun olarak alacağınız nemlendiricinin kullanımı ile kırışıklıkların görünümünü yok edebilirsiniz.

Bu yazı 7441 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yorgun ve gergin hissederek güne başlayabilirsiniz. Bugün dikkatinizi kendinize yöneltecek ve davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Özellikle gergin ve öfkeli davranmış olduğunuz eski günleri hatırlayacaksınız ve bu davranışlarınızı değiştirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Aslında tarzınızı ve alışkanlıklarınızı değiştiriyorsunuz fakat karşılaştığınız olayların zorlayıcı etkisi ile bilinçaltınız uyanabilir ve eski davranışlarınız ortaya çıkabilir. Aceleci davranmayın ve şimdilik gelişmeleri bekleyin. Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Olabileceklerden daha büyük istekler içinde olabilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bilgisayar teknolojisi ile ilgili en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bilgiye sahip kişilerle karşılaşabilirsiniz ve önemsediğiniz kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Kişisel gelişim ve bilinçaltını araştıran konular ilginizi çekecek. Ayrıca fantastik konular, yoga ve meditasyon benzeri konulara ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz işlere dikkatinizi odaklarsanız, başarılı olacaksınız. Bu arada dedikodular ile fazla ilgilenmeyin ve iş arkadaşlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin. Yanlış anlamalar olabilir. Aklınız yerine duygularınız ile davranırsanız, başarılı olacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışacaksınız. Baskı yaratan durumlar olabilir fakat disiplinli ve kararlı bir tavır sergileyeceksiniz ve büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve azimli olduğunuz bir dönemdesiniz. Hem kendi sağlığınız ile ilgileneceksiniz, hem de yakınlarınızın sağlığına özen göstereceksiniz. Parasal konulara yönelik gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yeni gelişmeler olabilir.
TERAZİ BURCU YORUMU
Uzun zamandır ertelediğiniz ufak tefek işleri, dosya veya dolap düzenlemelerini gün içinde tamamlayabilirsiniz. İyimser ve neşeli tavırlarınız iş arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin dikkatini çekecek. Birleştirici ve uyumlu yaklaşımlarınız, çevrenizdekiler arasında oluşan küçük kırgınlıkları iyileştirip, büyük değişimler yaratabilir. Kendi içinize yönelip, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Dernek ve vakıf çalışmalarında bulunabilir, size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenebilirsiniz. Farklı görüşleriniz olabilir fakat fikirlerinizi kabul ettirmek için uğraşmak yerine araştırmalarınızı derinleştirirseniz, ilginç buluşlarınız olabilir.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Hareketli ve keyifli bir gün geçireceksiniz. Projelerinizi ortaya koyabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Dikkatinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yapmak istediğiniz konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada alacağınız ilginç teklifler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcı fikirler ortaya çıkacak. Çeşitli organizasyonlara katılabilirsiniz ve isteklerinizi enerjik bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Yapıcı ve kararlı tutumunuz ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Alacağınız bazı haberler kafanızı karıştırabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve aklınıza gelen fikirleri hemen ortaya koymayın. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile karşılaşabilir veya onlardan alacağınız haberler, düşüncelerinizi derinleştirebilir. Aklınız yerine duygularınız ile hareket ederseniz, daha başarılı olacaksınız. Projelerinizi şimdilik ilgisi olmayan kişilere anlatmayın. Aslında kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve güce sahip kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat iddialaşmasanız iyi olacak.
KOVA BURCU YORUMU
Duygularınızın dalgalandığı bir gün... Çılgınlık sayılabilecek davranışlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Fakat yakınlarınızın desteğini alacaksınız ve olaylar karşısındaki gerilim ve öfkenizi yatıştırmayı başaracaksınız. Daha doğrusu arkadaşlarınız ve yakın çevrenizin sözleri sizi yatıştıracak. Hırslı ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Enerji fazlanızı spor yaparak ve seyahate çıkarak boşaltabilirsiniz. Bu arada kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelecek fakat duygularınızı denetlemeniz gerekiyor.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz ve duyduğunuz haberler keyfinizi yerine getirecek. Düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olacak kişiler ile karşılaşabilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ekip çalışmalarında başarılı olabilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin desteğini isteyebilirsiniz. Daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız ve böylece ilişkilerinizde ortaya çıkan sorunlar ile başa çıkabileceksiniz. Bu arada bazı karışıklıklar olsa bile sorunlar ile başa çıkmak için yeni stratejiler yapabilirsiniz.